Szkocja Planuje Pierwszą Legalną Farmę Cannabis

Lokalni przedsiębiorcy rolni William i Neil Ewart otrzymali pozwolenie na budowę pionierskiego obiektu w Langholm w Szkocji.

Produkty z konopi medycznych zawierające THC – związek psychoaktywny cannabis – były nielegalne w Wielkiej Brytanii do czasu zmiany prawa w listopadzie 2018 roku.

Zmiana przyniosła dowody naukowców, że medyczna marihuana przynosi korzyści niektórym pacjentom.

Lekarze specjaliści mogą teraz przepisywać leki na bazie konopi indyjskich, które są najczęściej stosowane w leczeniu padaczki lub przewlekłego bólu.

Jednak wszystkie leki, których używają lekarze, są obecnie importowane, ponieważ ich uprawa jest nielegalna.

Neil Ewart powiedział: „To doskonały krok we właściwym kierunku, ale jest tak wiele innych kroków do podjęcia”.

Szklarnia o powierzchni 1,5 hektara może przynieść ogromne zyski, ponieważ zespół spodziewa się, że rocznie będzie produkować 200 litrów oleju, który będzie produkowany na miejscu z surowca roślinnego.

Olej zostanie wydobyty z rośliny i zabutelkowany, a następnie sprzedany firmom farmaceutycznym, które zmienią go w lek.

Około 50 osób zostanie zatrudnionych lokalnie na różne stanowiska, potrzeba naukowców, specjalistów IT, ogrodników i ochroniarzy.

Farma będzie miała również własny generator na miejscu, który wytwarza energię elektryczną i przechwytuje wszelkie ciepło, które mogłoby być wykorzystane do uprawy roślin.

Dokumenty planistyczne ujawniają, że biznesmeni chcą zbudować komercyjną szklarnię, powiązane zbiorniki na wodę i parking.

W swoim raporcie z decyzji Rada Dumfries and Galloway stwierdziła, że ​​oferuje możliwość dywersyfikacji i wsparcia istniejącej działalności w rodzinnej firmie Craig Farm.

Mimo że projekt uzyskał pozwolenie na budowę, będą teraz musieli ubiegać się o licencję na produkcję konopi indyjskich, które mogą być wykorzystywane przez firmy farmaceutyczne do produkcji leków na raka i jego skutki uboczne, padaczkę i zaburzenia bólowe.

Neil Ewart powiedział, że muszą „zademonstrować, że Langholm jest odpowiednim miejscem do robienia tego typu rzeczy”, podkreślając, że nad projektem pracuje duży zespół.

Dodał: „Po zaplanowaniu musimy wystąpić do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o licencję, to kolejna największa przeszkoda.

„Nie chcę brzmieć zbyt optymistycznie i robić zbyt wiele zamieszania, ponieważ rzeczy może się nie udać, ale to bardzo ekscytujący projekt dla Langholm”.

Rodzina prowadzi już odnoszącą sukcesy szkołę wyścigów konnych znaną jako James Ewart Racing na 500-hektarowej farmie na wzgórzu w dolinie Borders Esk na wysokości 400 stóp nad poziomem morza.

Australijska firma LeafCann prowadziła wcześniej rozmowy z radą North Ayrshire Council i uważa się, że bada potencjalne miejsca w Irvine.

Pierwsza legalna farma marihuany została zbudowana w styczniu 2019 roku, kiedy londyńska firma Sativa Investments otrzymała pozwolenie na budowę szklarni o powierzchni 7,5 akra, która ma zostać zbudowana w tajnym miejscu w Wiltshire.

Duża jednostka została również otwarta w Sittingbourne w hrabstwie Kent w 1998 r. na mocy specjalnego zwolnienia rządowego przed wprowadzeniem nowych przepisów w 2018 r.

Inne firmy również zaczęły otwierać szklarnie w całym kraju od czasu zmiany przepisów, które ułatwiły ich otwieranie.

Do ośmiu ton leku będzie produkowanych każdego roku w szklarniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.