25 Faktów na Temat Marihuany

Świat marihuany jest bogaty i zróżnicowany. Istnieje także wiele ciekawostek na temat cannabis. Możesz pomyśleć, że wiesz dużo o marihuanie, ale zawsze za rogiem czeka na Ciebie coś nowego. Koniecznie sprawdź naszą listę 25 faktów i ciekawostek, aby zobaczyć jak wygląda twoja wiedza na temat rośliny!

1. Marihuanę można spożywać na surowo!

Chociaż nie zapewni Ci odurzenia, zachowuje wszystkie swoje właściwości lecznicze. Ostatnie badania wskazują, że może działać jako środek przeciw nudnościom.

2. Cannabis zawierają nie mniej niż 120 aktywnych kannabinoidów.

Najbardziej znanym z nich jest THC, który w dużej mierze odpowiada za charakterystyczny dla marihuany haj.

3. Marihuana działa jako środek przeciwbólowy

Co oznacza, że ​​można jej używać do łagodzenia bólu. W państwach, w których jest ona legalna do celów medycznych, marihuana jest często przepisywana zamiast środków przeciwbólowych na bazie opiatów w przypadku leczenia chorób przewlekłych.

4. Pomimo, że jest nielegalna w USA na poziomie federalnym…

…na jej bazie został opracowany lek do leczenia epilepsji.

5. W dzisiejszych czasach marihuana jest znacznie mocniejsza

Od jej czasu rozkwitu w latach 60-tych: jest teraz do 60% silniejsza, znacznie przewyższając zioło lubiane przez hipisów!

6. Marihuana była jedną z roślin uprawianych przez jednego z prezydentów USA

George Washington uprawiał marihuanę w Mt. Vernon, czyniąc ją częścią amerykańskiego stylu życia.

7. Dzięki zakazowi, marihuana posiada wiele terminów slangowych

Istnieje wiele terminów slangowych odnoszących się do konopi indyjskich w różnych kulturach i stylach życia, co pozwala ludziom dyskretnie o niej dyskutować i ostatecznie otwarcie przyjąć jej językową wszechstronność jako ukochaną część kultury cannabis.

8. Marihuana może wywoływać zarówno niepokój jak i relaks

Niektórzy ludzie reagują na marihuanę relaksacją, podczas gdy u innych niezwykle częstym efektem ubocznym jest niepokój. Naukowcy nie są jeszcze pewni, co powoduje, że doświadczamy tak różnych efektów.

9. Szekspir miał słabość do marihuany

W ogrodzie należącym do nikogo innego jak Williama Szekspira znaleziono pozostałości marihuany. Czy William był wczesnym aktywistą cannabis?

10. Większość społeczeństwa popiera całkowitą legalizację marihuany

Dwie trzecie Amerykanów chce, aby marihuana była całkowicie legalna.

11. Amerykanie lubią marihuanę

Mniej więcej połowa Amerykanów twierdzi, że używała marihuany w jakimś okresie swojego życia. Czy myślisz, że uważają, że powinni trafić do więzienia za tego rodzaju wybory?

12. Indica czy Sativa?

Łacińskie nazwy marihuany to Cannabis Sativa i Cannabis Indica. Sativa jest ogólnie kojarzona z marihuaną, która zapewnia podnoszące na duchu, stymulujące efekty, podczas gdy Indica ma tendencję do wpływania na organizm jako całość, sprzyjając stanom, takim jak fizyczny relaks i tym podobne

13. CBD nie wywołuje haju

CBD, kannabinoid, o którym informacje znajdują się w całym internecie, pochodzi z marihuany, ale w rzeczywistości nie powoduje żadnego haju. Uważa się, że ma wiele innych korzystnych pod względem medycznym, z których wiele jest obecnie dokładnie badanych.

14. Za zapach marihuany odpowiedzialne są terpeny

Wiesz co to są terpeny? To kolejny rodzaj związków występujących w konopiach. One również mogą mieć właściwości lecznicze, w tym zwalczające stany zapalne i lęk. Ponadto, terpeny są tym, co nadaje konopiom indyjskim indywidualny smak i aromat w oparciu o konkretną odmianę

15. Ruderalis oznacza „niegrzeczne” przebudzenie

Istnieje trzeci główny rodzaj marihuany, Cannabis Ruderalis, prawdopodobnie nazwany na cześć „niegrzecznego” przebudzenia, którego doświadcza się po jego spożyciu lub zapaleniu. Tak naprawdę ten rodzaj marihuany… nie powoduje żadnych efektów, więc jego istnienie w dużej mierze sprowadza się do ciekawostki.

16. Legalizacja to gra zespołowa

Dzięki niestrudzonej pracy zwolenników i aktywistów wiele krajów na świecie zalegalizowało różne ilości zioła na własny użytek.

17. Który stan w USA zalegalizował marihuanę jako pierwszy?

Pierwszymi stanami, które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, były Kolorado i Waszyngton, które w 2012 r. przyjęły odpowiednie inicjatywy na szczeblu stanowym. Od tego czasu trwa ciągły strumień legalizacji, ale nie otwierają się opcje, na które mieli nadzieję aktywiści.

18. Oregon zdekryminalizował marihuanę jako pierwszy

Czy wiesz, że dzięki wczesnemu aktywizmowi Oregon był pierwszym stanem, który zdekryminalizował marihuanę? Dekryminalizacja nie oznacza, że ​​posiadanie było legalne w celach rekreacyjnych, ale od 1973 r. mieszkańcy tego stanu przestali podlegać sankcjom karnym, takim jak więzienie, za samo posiadanie marihuany.

19. Znak z napisem 420 mile cieszy się ogromną popularnością

Kolorado musiało całkowicie pozbyć się znaku 420 mile! Dzięki fanom marihuany w Kolorado, stan zmienił ten znak na 419,99.

20. Hipisi stoją za prohibicją

Najogólniej mówiąc, największą grupę, która nadal sprzeciwia się legalizacji marihuany, stanowią Seniorzy powyżej 55 roku życia. Jest to ciekawe, biorąc pod uwagę ich rolę w ruchu hipisów, powinni mieć lepsze informacje o zaletach marihuany…

21. Stare, dobre czasy na czarnym rynku

Ograniczona legalizacja nie pozbyła się czarnego rynku w Ameryce. W rzeczywistości około 88% sprzedaży cannabis nadal odbywa się nielegalnymi kanałami. Stanowi to niepotrzebne zagrożenie dla użytkowników oraz utracone wpływy podatkowe dla państw.

22. Konopna hipokryzja

Jedyny obiekt uprawny, który jest obecnie legalny na poziomie federalnym, znajduje się na University of Mississippi. Pamiętaj, konopie indyjskie są nadal uważane za narkotyk z Grupy 1 – jest to kategoria narkotyków podlegających najsurowszym regulacjom, która – cytujemy – „nie ma zastosowania medycznego”.

23. LaLa Land posiada ogromną ilość sklepów z marihuaną

Miasto Los Angeles ma więcej aptek z marihuaną niż kawiarni Starbucks, co brzmi świetnie, dopóki nie potrzebujesz leku, który faktycznie pozwoli ci funkcjonować w poniedziałek rano!

24. Cesarz nosił ubrania wykonane z konopi

Medyczne użycie konopi sięga prawie 3000 lat wstecz do starożytnego chińskiego imperium, gdzie znaleziono nasiona używane przez szamanów do celów leczniczych. Podobno sam cesarz nosił ubrania wykonane z konopi oraz używał marihuany w swojej herbacie.

25. Cannabis kocha ludzi

Marihuana jest przeznaczony dla ludzi, ponieważ każda znacząca ilość może być niebezpieczna dla zwierząt domowych lub innych stworzeń. Jeśli chcesz pomóc swoim zwierzakom w alternatywny sposób, koniecznie skontaktuj się najpierw ze swoim weterynarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.