Używanie Marihuany Wiąże Się z Niższym BMI

Badanie: Używanie marihuany wiąże się z niższym BMI, mniejszym stosunkiem talii do bioder i lepszym poziomem cholesterolu.

Długotrwałe stosowanie marihuany powiązane jest z niższym wskaźnikiem BMI (wskaźnik masy ciała) i czynnikami ryzyka kardiometabolicznego – według nowe badania opublikowanego przez Journal Psychomatic Medicine oraz Narodowy Instytut Zdrowia.

Badanie zatytułowane „Powiązania między używaniem konopi indyjskich a kardiometabolicznymi czynnikami ryzyka: Badanie podłużne mężczyzn”, przetestowało powiązania między używaniem konopi indyjskich a kardiometabolicznymi czynnikami ryzyka, które leżą u podstaw rozwoju chorób sercowo-naczyniowych.

Uczestnikami badania byli mężczyźni z Pittsburgh Youth Study, których obserwowano prospektywnie w wieku od około 7 do 32 lat. Częstotliwość zażywania konopi indyjskich oceniano corocznie od ~ 12-20 lat i ponownie w wieku ~ 26, 29 i 32 lata. Kardiometaboliczne czynniki ryzyka zostały ocenione podczas wizyty laboratoryjnej w wieku ~ 32 lat: „BMI, WHR, HDL i LDL cholesterol, triglicerydy, glukoza na czczo, HOMA-IR, ciśnienie krwi, interleukina 6 i białko C-reaktywne”.

Naukowcy odkryli, że „Większa ekspozycja na konopie indyjskie była związana ze stosunkowo niższym BMI, mniejszym WHR, lepszym cholesterolem HDL i LDL, niższymi trójglicerydami, niższym poziomem glukozy na czczo i HOMA-IR, niższym skurczowym i rozkurczowym ciśnieniem krwi oraz mniejszą liczbą kryteriów zespołu metabolicznego”.

Po wyłączeniu BMI, u „osób używających cannabis” czynniki ryzyka kardiometabolicznego były były generalnie poniżej klinicznych wartości granicznych dla wysokiego ryzyka. Większość związków między używaniem konopi indyjskich a czynnikami ryzyka kardiometabolicznymi wystąpiła po uwzględnieniu palenia tytoniu, SES w dzieciństwie i stanu zdrowia w dzieciństwie”.

Jednak po skorygowaniu o BMI dorosłych „te związki nie były już widoczne, a testy mediacyjne sugerowały, że stosunkowo niższy poziom BMI użytkowników konopi indyjskich może wyjaśniać ich niższy poziom ryzyka kardiometabolicznego”.

Naukowcy podsumowują; „Używanie konopi indyjskich wiąże się z niższym BMI, a niższe BMI wiąże się z niższym poziomem ryzyka innych kardiometabolicznych czynników ryzyka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.