Wartości Odżywcze Oleju z Konopi

Wraz z powszechną dyskusją na temat rosnącej legalizacji marihuany, głównie do użytku rekreacyjnego, inne korzyści oferowane przez tę roślinę i różne wytwarzane przez nią substancje chemiczne związki stają się coraz bardziej rozpoznawane.

Medyczna marihuana jest używana już od dłuższego czasu. Nie jest to coś, do czego każdy może się kwalifikować, nawet jeśli masz chorobę, na którą marihuana może bardzo pomóc. Marihuana nadal postaje trudna w zakupie.

Marihuana jest powszechnie stosowana jako metoda uśmierzania bólu u osób z różnymi poważnymi chorobami. Pacjenci cierpiący na raka często mają do niej dostęp, aby ułatwić radzenie sobie z cierpieniem powodowanym przez chemioterapię.

Jest to również skuteczny sposób na złagodzenie objawów i bólów, takich jak endometrioza i choroba Parkinsona, a także na nudności i utratę apetytu, gdy są związane z poważniejszymi problemami.

Ciekawą rzeczą dotyczącą medycznej marihuany jest potwierdzenie społeczności medycznej, że marihuana nie jest czymś, co powinno być postrzegane jako niebezpieczne lub szkodliwe dla twojego samopoczucia.

Jest używany jako legalne leczenie i przeszła wiele testów bezpieczeństwa. Ogólny konsensus jest taki, że jest bezpieczna i dlatego warto przyjrzeć się różnym formom marihuany dokładniej.

Jedną z tych form, która zyskała ogromną popularność, jest olej z konopi. Jest to substancja pochodząca z tłoczenia nasion konopi i może być stosowana na wiele sposobów. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się składnikom odżywczym obecnym w oleju konopnym:

Białko

Znaczenie białka nie jest wielką tajemnicą. Posiada ono wiele różnych funkcji w organizmie, takich jak budowanie mięśni i tkanek, a także rozwój różnych enzymów, przeciwciał i hormonów.

Uważa się, że kompletne białko to takie, które zawiera wszystkie możliwe aminokwasy, których nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować, a których jest dziewięć, i ma ich wystarczająco dużą ilość w odpowiednim stosunku, aby zaspokoić potrzeby naszego organizmu.

Olej konopny ma to wszystko. Jedynym pożywieniem, w którym znajdziesz więcej białka, jest soja, ale nawet ona posiada pewne wady, których nie ma olej z konopi, z których najbardziej godną uwagi są oligosacharydy, które mają tendencję do wywoływania rozstroju żołądka.

Stosowanie oleju konopnego jako części diety gwarantuje dodatkowy zastrzyk białka. Nie oznacza to oczywiście, że można go stosować jako substytut innych pokarmów bogatych w białko, takich jak jajka i mięso, ale zdecydowanie zwiększy on nasze codzienne spożycie białka.

Kwasy tłuszczowe

Podobnie jak niezbędne aminokwasy, które omówiliśmy powyżej, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe to te, które nie są wytwarzane przez organizm i można je uzyskać tylko z różnych pokarmów i suplementów.

Mówimy o kwasach omega-3 i omega-6, zazwyczaj są to produkty, które ludzie mogą dostać bez recepty w tabletkach i suplementach. Powszechnym źródłem omega-3 jest olej rybny, który wiele osób przyjmuje w postaci tabletek.

Są one pomocne na wiele różnych sposobów. Te niezbędne kwasy tłuszczowe są doskonałe dla serca i mogą pomóc w zwalczaniu chorób serca, a także wielu innych problemów sercowo-naczyniowych. Są również skuteczne w zapobieganiu chorobie raka oraz sprzyjają rozwojowi niemowląt.

Dużą zaletą oleju konopnego, jeśli chodzi o niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, jest fakt, że zawiera omega-3 i omega-6 w optymalnym stosunku 3-1, co jest dość rzadkie. Ponieważ omega-6 znajduje się w większej ilości pokarmów, ludzie mają tendencję do spożywania go za dużo i za małych ilości omega-6.

Włączenie oleju konopnego do diety może jednak pomóc zmienić ten stosunek w przeciwnym kierunku i zapewnić, że nie przegapisz wszystkich zalet kwasów omega-3.

Przeciwutleniacze

W naszych ciałach znajdują się niestabilne atomy zwane „wolnymi rodnikami”. Prawdopodobnie jest to termin, który słyszałeś wcześniej, ale czy wiesz co on dokładnie oznacza? Te konkretne atomy są odpowiedzialne za wiele różnych poważnych chorób, a także za samo starzenie się.

Oczywiście, tych procesów nie da się unikać w nieskończoność, a im jesteś starszy, tym więcej wolnych rodników będzie obecnych w twoim systemie, ale możesz je opanować dzięki przeciwutleniaczom i na pewnym poziomie uniknąć wielu chorób.

Jeśli chodzi o zwiększenie ilości witamin i przeciwutleniaczy dzięki olejowi z konopi, nie powinieneś całkowicie na nim polegać i prawdopodobnie powinieneś starać się używać go w charakterze uzupełniającym. Oznacza to, że powinieneś upewnić się, że otrzymujesz dobrą porcję witamin i po prostu wzbogacić ją olejem konopnym.

Kalorie

Pojedyncza łyżka oleju konopnego posiada w rzeczywistości stosunkowo dużo kalorii, w sumie około 130. Powodem tego jest coś, co znane jest jako tłuszcz wielonienasycony, który stanowi około 95% wszystkich kalorii w jednej łyżce stołowej.

Te tłuszcze są dla Ciebie bardzo korzystne, ponieważ pełnią podobną funkcję jak kwasy tłuszczowe, o których mówiliśmy wcześniej, ponieważ pomagają obniżyć poziom cholesterolu, a także ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.

Podsumowując, olej z konopi jest w rzeczywistości wypełniony składnikami odżywczymi, a włączenie jednej łyżki stołowej do diety każdego dnia przyniesie Ci wiele korzyści na wiele różnych sposobów.

Wniosek

Ze względu na to, że odkrywamy coraz więcej zastosowań roślin konopi indyjskich, które poprawiają nasze samopoczucie, ważne jest, aby nie zapominać o wartości odżywczej oleju konopnego w codziennym życiu. Jak wiemy, ta roślina może zapewnić wiele korzyści przy regularnym stosowaniu w naszej diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.