Wpływ Marihuany na Ciśnienie Krwi

Palenie tytoniu podnosi ciśnienie krwi, ale czy marihuana posiada te same efekty?

Wysokie ciśnienie krwi, znane również jako nadciśnienie, jest chorobą dotykającą 1 na 3 dorosłych Amerykanów. Mając to na uwadze, a także liczbę państw, które legalizują medyczną oraz rekreacyjną marihuanę, wiele osób dopytuje, jaki wpływ ma marihuana na ciśnienie krwi. Palenie tytoniu podnosi ciśnienie krwi, ale czy marihuana ma taki sam efekt? Odpowiedź zależy w dużej mierze od tego, kogo zapytasz lub które badanie przeczytasz.

Co to jest wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)?

Za każdym razem, gdy serce bije, krew jest pompowana przez układ krążenia. Ciśnienie krwi jest wytwarzane przez siłę, jaką ten proces wywiera na ściany ich tętnic i żył. Nadciśnienie, znane również jako wysokie ciśnienie krwi, występuje, gdy ciśnienie to jest wyższe niż powinno. Nadciśnienie jest czasem określane jako „cichy zabójca”, ponieważ często nie ma żadnych objawów. Kiedy pojawiają się objawy, to na ogół tylko wtedy, gdy nadciśnienie wzrosło do poziomów zagrażających życiu.

Nadciśnienie zwiększa ryzyko wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej, zawału serca i udaru mózgu. Zła dieta, brak aktywności fizycznej, otyłość, stres, palenie tytoniu oraz spożywanie alkoholu mogą być czynnikami potencjalnie zwiększającymi ryzyko rozwoju nadciśnienia.

Czy palenie marihuany obniża ciśnienie krwi?

Krótkoterminowy, ostry wpływ marihuany na ciśnienie krwi jest dobrze udokumentowany i zrozumiany. Natychmiast po spożyciu marihuany następuje znaczny wzrost ciśnienia krwi oraz częstości akcji serca. Jednak długoterminowe skutki używania konopi indyjskich na ciśnienie krwi nie są tak dobrze znane. Błędne badania i fakt, że wyniki badań laboratoryjnych na zwierzętach czasami nie można przenieść na ludzi, są czynnikami braku badań nad długoterminowym wpływem marihuany na ciśnienie krwi.

Ponadto, po tym początkowym wzroście ciśnienia krwi, obserwuje się również efekty hipotensyjne i bardziej zrelaksowane tętno. Anegdotycznie – wiele osób twierdzi, że marihuana jest sposobem na utrzymanie zdrowego ciśnienia krwi, co zostało poparte kilkoma badaniami naukowymi.

Palenie jest bardziej ryzykowne niż jakiekolwiek inne metody wykorzystania cannabis

Jeśli chodzi o ryzykowne zachowania, które dotyczą wzrostu ciśnienia krwi, palenie czegokolwiek może być głównym czynnikiem ryzyka. Spalanie uwalnia niebezpieczne substancje rakotwórcze, które nie są dla nas zdrowy.
Wapowanie marihuany jest realną alternatywą dla osób, które chcą wykorzystać medyczną marihuanę do regulacji swojego ciśnienia krwi. Wykorzystanie waporyzatora przeznaczonego do odparowywania suchych pąków lub innego, przenośnego waporyzatora obsługującego koncentraty jest o wiele zdrowsze niż palenie.

Odmiany marihuany, które najlepiej sprawdzą się w przypadku nadciśnienia

• Super Sour Diesel

Super Sour Diesel to odmiana w której dominują geny sativa. Zawiera ona aż 20% THC. Wiadomo, że podnosi na duchu oraz pobudza kreatywność, ale oprócz tego, pomaga także łagodzić stres, który jest czynnikiem występowania wysokiego ciśnienia krwi.

• Black Larry Bird

Ta relaksująca odmiana posiada aż do 28% THC, więc jest to doskonały wybór dla osób, które potrzebują odmiany, która zapewni im mocne efekty niwelujące doświadczany przez nich stres.

• Green Crack

Początkowo odmiana ta nazywała się po prostu „Cush” aż do momentu, aż Snoop Dogg nazwał ją „Green Crack” (i nazwa ta „przyjęła się o wiele lepiej). Odmiana sprawdzi się w leczeniu depresji, ale służy również w utrzymywaniu stanu relaksu w ciągu całego dnia. Jednak, mimo że jest odmianą relaksującą, nie jest polecana do stosowania przed snem.

Podsumowanie

Chociaż marihuana może być przydatna w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, należy zauważyć, że większość badań dotyczyła wpływu THC na ciśnienie krwi. Przeprowadzono niewiele badań dotyczących wpływu drugiego głównego kannabinoidu, CBD na wysokie ciśnienie krwi. Podobnie jak w przypadku innych schorzeń, ważne jest, aby omówić z lekarzem wszelkie leki, w tym konopie indyjskie, które zdecydujesz się zastosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.