Skomplikowany Związek Między Cannabis, Wspomnieniami i Nostalgią

Skomplikowany Związek Między Cannabis, Wspomnieniami i Nostalgią, CBDLeczy.pl

Większość ludzi wie, że marihuana wpływa na pamięć, przywracając funkcje poznawcze. Jednak czasem może na nią wpływać także negatywnie.

Panuje powszechne przekonanie, że wszystkie wspomnienia rozpuszczają się znacznie szybciej w oparach i dymie marihuany. Pamięć fotograficzna i wiedza encyklopedyczna nie są charakterystycznymi cechami stereotypu „palacza” marihuany i prawdopodobnie słusznie.

Ale pamięć ludzka nie jest prostą sprawą, podobnie jak marihuana. Wielowymiarowe, eklektyczne, tajemnicze, ciągle zmieniające się, subiektywne, osobiste – ani wspomnienia, ani skutki marihuany nie są łatwo określane, a staje się to nawet trudniejsze, kiedy jedno i drugie jest ściśle powiązane.

Marihuana może sprawić, że zapamiętasz, zapomnisz, przypomnisz sobie, a nawet sprawisz, że „zapamiętasz” rzeczy, które tak naprawdę się nie wydarzyły – to natura wydarzeń i informacji decyduje o różnicy między wspomnieniami a zapomnieniami.

Marihuana i zaburzenia pamięci

Nie jest tajemnicą, że marihuana, szczególnie codzienne, mocne jej używanie, może otoczyć umysł i pamięć mgłą tak gęstą, że nigdy nie będzie się w stanie naprawdę rozproszyć.

Na przykład, badanie opublikowane w czasopiśmie JAMA Internal Medicine wykazało, że intensywne używanie konopi indyjskich trwale utrudnia pamięć werbalną w średnim wieku. Naukowcy podzielili uczestników na dwie grupy – ciężko zażywających konopie indyjskie w jednej, a osoby powstrzymujące się od narkotyków i stosujący marihuanę okazjonalnie w drugiej, i kazali wszystkim zapamiętać listę słów. Po 25 minutach ciężcy użytkownicy konopi zapamiętali mniej słów niż osoby z grupy drugiej.

Ważne jest, aby pamiętać, że badanie koncentrowało się na codziennych użytkownikach cannabis, takich jak osoby palące marihuanę codziennie przez 5 lat.

Skomplikowany Związek Między Cannabis, Wspomnieniami i Nostalgią, CBDLeczy.pl

Marihuana i fałszywe wspomnienia

Co bardziej zaskakujące, to fakt, że marihuana może w rzeczywistości skłonić ludzi do myślenia, że ​​coś się wydarzyło, lub stworzyć „fałszywe wspomnienia”, jak nazywają to eksperci. Universitat Autonoma de Barcelona i Bellvitge Institute for Biomedical Research przeprowadził badanie, które sprawdziło te fałszywe wspomnienia. Jednak zamiast zapamiętywania i przywoływania słów przez badaczy, naukowcy podali uczestnikom listę słów, a po kilku minutach kolejną, składającą się głównie z tych samych słów, ale z kilkoma dodanymi – niektóre związane z oryginalnymi, a niektóre całkowicie niepowiązane. Uczestnicy musieli wybrać, które słowa były pierwotnie na liście.

W „pułapkę” wpadło więcej osób będących użytkownikami marihuany. Może to wynikać z rozbieżnych myśli i skojarzeń, które często powodują konopie indyjskie, ale to tylko spekulacja.

Marihuana i poprawa pamięci

Ale zapewne najbardziej zaskakujące odkrycia pochodzą z zeszłego roku z Uniwersytetu w Bonn. Badanie wykazało, że marihuana może odwrócić proces starzenia się mózgu na modelu myszy.
Ze względu na to, że myszy posiadają krótszy okres życia, ich zdolności poznawcze zaczynają się zmniejszać już w 12. miesiącu życia. Właśnie dlatego naukowcy podzielili myszy na trzy grupy – dwie, dwanaście i osiemnaście miesięcy, i podawali im małe ilości THC przez okres czterech tygodni. Następnie okazało się, że zwierzęta wykazywały funkcje poznawcze i wydajność pamięci tak dobrą, jak dwumiesięczne myszy.

„Aplikacja marihuany całkowicie odwróciła utratę wydajności u starych zwierząt” – poinformował profesor Andreas Zimmer z Instytutu Psychiatrii Molekularnej na Uniwersytecie w Bonn oraz członek Cluster of Excellence ImmunoSensation.

Zimmer przypisuje to zjawisko podobieństwu między THC a działaniem kannabinoidów wytwarzanych naturalnie w organizmie, ponieważ badanie wykazało, że mózgi myszy bez funkcjonujących receptorów dla THC starzeją się znacznie szybciej.

„Wraz z wiekiem ilość kannabinoidów naturalnie powstających w mózgu zmniejsza się”, mówi Zimmer. „Kiedy aktywność układu kannabinoidowego spada, zauważamy szybkie starzenie się w mózgu.”

THC pomogło zwiększyć liczbę połączeń między komórkami nerwowymi w mózgach myszy, odwracając w ten sposób „zegar molekularny”, jak mówi Zimmer.

Marihuana i nostalgia

Chociaż żadne badania nie wykazały związku między konopiami indyjskimi a nostalgią, niektóre bardziej emocjonalne, głęboko ludzkie aspekty naszego związku z kwiatem najlepiej mogą wyjaśnić prawdziwi miłośnicy cannabis, nie twarda nauka i zimne fakty.

Marihuana może sprawić, że poczujesz się dotykać głębszego momentu. Wszyscy wiemy, jak bardzo marihuana poprawia odbiór muzyki oraz sztuki – i czy nie jest to jeden z najprostszych sposobów na podróżowanie w czasie.

Zapachy mogą również wywoływać silne wspomnienia. Konopie potęgują nasz zmysł węchu, więc im bardziej „czujesz” zapach, tym bardziej żywa będzie twoja pamięć, gdy aromat ponownie uderzy cię w nozdrza.Są nawet osoby, które odczuwają tęsknotę za poszczególnymi odmianami konopi i szczególnymi zbiorami tej samej rośliny. Nawet pośrednio, konopie są często początkiem wspomnień – to pretekst, katalizator, ta specjalna dodatkowa przyprawa do tak wielu sytuacji, których posmak trwa długo po ich wydarzeniu się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.