Zwiększenie Wykorzystania Narkotyków Podczas COVID-19

Jeden z wiodących ekspertów od uzależnień powiedział, że pandemia nowego koronawirusa może zmusić niektórych użytkowników rekreacyjnych narkotyków do poważniejszego, mocniejszego i potencjalnie szkodliwego używania substancji, podczas gdy stosowanie „narkotyków imprezowych” spada.

W przypadku niektórych użytkowników marihuany lub kokainy, kwarantanna może okazać się prawdziwym kryzysem zdrowia psychicznego, który skłania ich do częstszego zażywania narkotyków, powiedział prof. Adam Winstock, założyciel i dyrektor Global Drug Survey.

Dodał, że niektórzy używający narkotyków, których nawyki już są problematyczne, mogą również przejść na stosowanie różnych i prawdopodobnie twardszych narkotyków, zwiększając ryzyko uzależnienia, przedawkowania i innych szkód.

Ale Winstock, londyński konsultant psychiatra i specjalista medycyny uzależnień, powiedział również, że prawdopodobne jest, że wielu użytkowników narkotyków rekreacyjnych zmniejszy ich spożycie podczas wybuchu COVID-19, a wczesne dowody wskazują na spadek popytu na narkotyki imprezowe, takie jak ecstasy i kokaina.

„Jestem pewien, że znajdą się ludzie, dla których COVID-19 będzie przełomowym kryzysem”, powiedział Winstock. „Prawdopodobnie niektóre osoby korzystające z marihuany lub kokainy raz lub dwa razy w tygodniu, teraz stosować je będą trzy lub cztery razy w tygodniu, a kiedy przestaną – odczuwać będą niepokój i nieszczęście.

„Jeśli jesteś kimś, kto zbliża się do tego rodzaju problematycznej sytuacji, albo wykorzystasz pandemię jako okazję do ograniczenia wykorzystania narkotyków i poprawy zdrowia psychicznego, albo zwiększysz ich wykorzystywanie. A kiedy zabraknie Ci preferowanego przez ciebie narkotyku, będziesz szukać innych opcji, które ten brak będą w stanie zrekompensować”.

W tegorocznej ankiecie respondenci proszą o opisanie, w jaki sposób koronawirus wpłynął na wykorzystanie przez nich narkotyków, zdrowie psychiczne, a także relacje. Po raz pierwszy obejmie również pytania dotyczące przemocy domowej.

Badania prowadzone przez prof. Gail Gilchrist z National Addiction Centre w King’s College London, który udzielał się w ankiecie, wykazały zwiększone ryzyko, że mężczyźni popełniają przemoc wobec swoich partnerek, gdy są na kacu, lub doświadczają efektów odstawienia substancji.

Winstock powiedział, że dowody innych ekspertów ds. Narkotyków na całym świecie sugerują spadek popytu na narkotyki, takie jak kokaina i ecstasy, które były zwykle przyjmowane społecznie.

Dodał, że zapasy niektórych narkotyków mogą zacząć się kończyć w najbliższych tygodniach, w szczególności narażając szczególnie zagrożonych użytkowników na wybór bardziej niebezpiecznych alternatyw.

Na przykład, pojawiły się doniesienia o bezdomnych użytkownikach narkotyków z Wielkiej Brytanii, którzy zaczęli masowo stosować syntetyczne kannabinoidy, takie jak spice.

Winstock dodaje, że interesujące trendy w zażywaniu narkotyków za granicą podczas pandemii obejmują wzrost popytu na ketaminę w Berlinie, dodając, że przy niskich dawkach znieczulający środek ten może wywoływać odrętwienie, które może przemówić do osób, które chcą odciąć się od kryzysu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.