Alabama głosuje za wprowadzeniem legalizacji marihuany

Senat stana Alabama głosuje za wprowadzeniem legalizacji medycznej marihuany.

Komitet senacki w Alabamie zatwierdził projekt ustawy o zalegalizowaniu medycznej marihuany, co stanowi drugie duże zwycięstwo zwolenników reformy cannabis w tym stanie w ostatnim czasie.

Ustawodawstwo pozwala pacjentom w wieku 19 lat oraz starszym, cierpiącym na jeden z 33 wymienionych jednostek chorobowych, na zakwalifikowanie się do leczenia medyczną marihuaną oraz uzyskanie jej w licencjonowanych aptekach. Ustanawia ona również komisję odpowiedzialną za licencjonowanie hodowców marihuany, jej dystrybutorów oraz sprzedawców detalicznych i zatwierdzanie medycznych kart marihuany dla pacjentów.

Warunki kwalifikujące pacjentów do legalnego dostępu do marihuany obejmują uzależnienie, padaczkę, ból chroniczny, raka oraz depresję.

Senacka komisja sądownicza przyjęła ustawę 6-2 głosami, a 3 osoby wstrzymały się całkowicie od głosu. Ustawa przejdzie teraz do pełnego Senatu.

„Zachęcamy do przyjrzenia się ustawie o legalizacji medycznej marihuany w Alabamie,” mówi Karen O’Keefe, dyrektor ds. Polityki państwa w projekcie Marijuana Policy Project.
„Uchwalenie medycznych przepisów dotyczących marihuany nie powinno stanowić problemu dla naszych urzędników”.

„Mieliśmy ponad 20 lat, aby przekonać się, że tego rodzaju przepisy łagodzą cierpienie wielu ludzi i nie powodują żadnych problemów. I prawdopodobnie nie ma obecnie kwestii politycznej, która cieszyłaby się tak dużym poparciem społecznym jak legalizacja marihuany” mówi.

Republikański senator Tim Melson, główny sponsor prawodawstwa, zaproponował poprawkę zastępczą, która została już zatwierdzona. Poprawka wymaga od pacjentów uzyskania drugiej opinii od innego lekarza przed zakwalifikowaniem się do leczenia z pomocą marihuany. Senator powiedział, że celem poprawki jest zapobieganie, przed tym, aby niektórzy lekarze nie stali się „dostawcami” marihuany medycznej.

Wniosek pojawił się tydzień po tym, jak ta sama komisja jednogłośnie zatwierdziła projekt o dekryminalizacji marihuany, sprawiając, że posiadanie 28,35 gramów lub mniej marihuany (1 uncja lub mniej) karane jest grzywną w wysokości 250 dolarów amerykańskich, bez kary pozbawienia wolności.

Mimo, że wielu zwolenników legalizacji oczekuje wiadomości z północnego wschodu, Nowy Jork i New Jersey walczą o zatwierdzenie wniosków legalizujących wykorzystanie marihuany przez osoby dorosłe.

Republikański Gubernator Brian Kemp podpisał ustawodawstwo rozszerzające program medycznej marihuany. W marcu w Kentucky komisja parlamentu zatwierdziła legalizacją marihuany. Komisja Texas House zatwierdziła projekt ustawy o dekryminalizacji, który ma zostać poddany pod głosowanie. Urząd Teksasu również zagłosował za legalizacją konopi przemysłowych.

Jak widać, nadchodzą zmiany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.