Marihuana Jest Mniej Szkodliwa Niż Biały Cukier

W niedawno przeprowadzonej ankiecie, zapytano Amerykanów, co uważają za bardziej szkodliwą substancję – cukier czy marihuanę. Co zaskakujące, większość z nich stwierdziła, że mniej szkodliwa jest marihuana.

Rozważając złe nawyki jak palenie tytoniu, picie alkoholu, spożywanie słodkich pokarmów czy napojów oraz palenie marihuany, czy masz jakiekolwiek pojęcie, które z nich są mniej a które bardziej szkodliwe dla twojego zdrowia? To właśnie pytanie zostało przedstawione dość dużej grupie Amerykanów w ankiecie przeprowadzonej przez NBC News i Wall Street Journal. Odpowiedzi mogą cię poważnie zaskoczyć. Prawie połowa uczestników (49 procent) zgodziła się, że najbardziej szkodliwym nawykiem jest palenie tytoniu. Picie alkoholu zajęło drugie miejsce, otrzymując prawie 24 procent głosów.

Mimo że powyższe liczby mogą wydawać się dość oczywiste, nieco trudniejszym może być ustalenie, co ludzie myślą o produktach słodkich czy napojach oraz marihuanie. Ze względu na to, że marihuana jest nielegalna, najwyraźniej musi być ona dla nas zła, prawda? Najwyraźniej propaganda wywołana przez media przeciwko marihuanie się nie udała; większość Amerykanów uważa, że cukier ma o wiele gorszy wpływ na nasze zdrowie niż marihuana!

Tylko osiem proces respondentów ankiety stwierdziło, że cannabis to najniebezpieczniejszy nawyk ze wszystkich wymienionych powyżej. Z drugiej strony, prawie dwa razy więcej (15 procent) zgodziło się, że to cukier jest najbardziej niebezpieczny z całej grupy produktów.

Większość ludzi jest już świadoma problemów zdrowotnych związanych ze stosowaniem tytoniu. Palenie tytoniu może prowadzić do wielu poważnych problemów, w tym żółknięcia oraz ostatecznej utraty zębów, różnych form raka, chorób serca, chorób płuc oraz licznych problemów z oddychaniem.

Być może już wiesz, że picie alkoholu również może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Tylko kilka spośród wielu problemów, które może powodować spożywanie alkoholu obejmuje choroby wątroby, choroby serca oraz osłabiony układ odpornościowych. Oczywiście warto także uwzględnić problemy społeczne, problemy psychologiczne, a także wypadki, do których prowadzi spożywanie alkoholu.

Ale co z cukrem oraz marihuaną? Przyjrzyjmy się problemom zdrowotnym, z którymi można powiązać spożywanie cukru. Mimo że American Heart Association stwierdziło, że ludzie powinni spożywać tylko około 100 do 150 kalorii dziennego zapotrzebowania w postaci cukru, przeciętny człowiek spożywa ich około 500 każdego dnia. W połączeniu z nieaktywnym lub umiarkowanie aktywnym stylem życia (praca w biurze, dojeżdżanie do pracy samochodem), tak duże spożycie cukru może być dość niebezpieczne dla naszego zdrowia. W rzeczywistości, nadmierne spożycie cukru powiązane jest z wieloma problemami medycznymi, w tym z cukrzycą, otyłością, chorobami sercowo – naczyniowymi, chorobami serca, a nawet udarami.

A jak sprawa ma się do marihuany?

Przez dziesięciolecia propaganda wywoływana przez media chciała, abyśmy wierzyli, że marihuana jest diabelską substancją, która prowadzi do wielu chorób psychicznych. Ale czasy się zmieniły – setki badań wykazują, że marihuana nie powoduje szkód fizycznych ani psychicznych, a w rzeczywistości posiada wiele niezwykle cennych właściwości medycznych. Obecnie stosowana jest do leczenie takich chorób jak padaczka, choroba Parkinsona, a nawet śmiertelne nowotwory.

Kot wyszedł z worka – marihuana jest rośliną medyczną.

Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że rzeczy bardzo często nie są takie, na jakie promują je media. Tylko dlatego, że coś tak wszechobecnego jak cukier spożywane jest przez wielu ludzi, nie oznacza że jest on dobry dla naszego zdrowia; i odwrotnie, tylko dlatego, że marihuana jest nielegalna, wcale nie oznacza, że jest ona szkodliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.