Portugalia legalizuje medyczną marihuanę

Portugalia podejmuje kroki w kierunku legalizacji medycznej marihuany.

Stanowisko Portugalii wobec marihuany złagodziło się po przyjęciu ustawy zezwalającej na stosowanie medycznej marihuany. Pomimo rygorystycznych przepisów, kraj dalej idzie w kierunku swoich europejskich odpowiedników.

Biorąc pod uwagę klimat subtropikalny oraz naprawdę długie lata, Portugalia jest idealna do uprawy roślin, które potrzebują dużo światła słonecznego. Wiele osób porównuje Portugalię do Kalifornii, ze względu na jej naturalną przydatność do uprawy cannabis. Patrząc na miliardowy przemysł cannabis, który istnieje w Kalifornii, można powiedzieć, że Portugalia postanowiła pójść w jej ślady.

• Mały krok dla Portugalii…

W Portugalii mocno walczy się z postawą wobec narkotyków. W 2001 roku kraj zdekryminalizował wszystkie narkotyki, próbując walczyć z uzależnieniem od heroiny, które ogarniało cały kraj. Od tego czasu, powstało kilka plantacji cannabis, które eksportują ją do innych krajów. Obecnie przyjęto nowe przepisy, które głosują za zatwierdzeniem nowych leków na bazie cannabis.

Dla wielu europejskich krajów jest to coś nowego. Stosowanie medycznej marihuany zatwierdziły już Niemcy i Włochy. I mimo tego, że Portugalia pozostaje lekko w tyle, jest ona na dobrej ścieżce.

• …duży krok dla przemysłu cannabis

Głosowanie zatwierdzone przez rząd Portugalii jest niewątpliwie sporym krokiem w przemyśle cannabis. Osoby pragnące leczyć się z pomocą marihuany wreszcie mają na to szansę. Wielu użytkowników chwali marihuanę za pomoc w objawach chronicznego bólu, stanów lękowych, stresu, a nawet w walce z depresją. Pomimo uchwalenia tej ustawy, zwolennicy marihuany w Portugalii nadal muszą walczyć o poparcie.

• Co teraz?

Oczywiście nadal obowiązują surowe przepisy kontrolujące niedozwolone substancje. Medyczna marihuana dostępna będzie tylko na receptę i tylko w licencjonowanych aptekach. Organ regulacyjny – „Infarmed” – licencjonować będzie wszelkiego rodzaju leki na bazie cannabis. Infarmed nadzoruje produkty medyczne i zdrowotne w całej Portugalii.

Nie ma wątpliwości, że w miarę tego jak kraj uczyć się będzie o korzyściach marihuany, prowadzone będą dalsze dyskusje i debaty dotyczące legalizacji rekreacyjnej marihuany. Brawo Portugalia, czekamy na więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.