Diody LED

Czy diody LED są dobre do uprawy cannabis?

W ciągu ostatniej dekady diody LED zyskały dużą popularność wśród hodowców cannabis. Chociaż diody LED (diody elektroluminescencyjne) istnieją już od wczesnych lat sześćdziesiątych XX wieku, nie były one ówcześnie w stanie dać tak szerokiego spektrum kolorów jak teraz. Diody LED były również bardzo drogie, co sprawiało, że były one wręcz irracjonalną opcją dla hodowców w porównaniu HID.

Biorąc pod uwagę dzisiejsze zapotrzebowanie na oświetlenie energooszczędne, diody LED spadły zarówno pod względem ceny jak i jakości. Możesz zastanawiać się teraz, czy diody LED są odpowiednie dla uprawy indoor i mamy dla ciebie dzisiaj niektóre korzyści, które wiążą się z ich stosowaniem, a które definitywnie warto rozważyć.

Aż do kilku lat wstecz, diody LED miały wiele wad. Wraz z rozwojem rynku zarówno pod kątem oświetlenia energooszczędnego jak i oświetlenia do uprawy cannabis, zaobserwowaliśmy poważne zmiany. (Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie lampy LED są sobie równe, te o których rozmawiamy należą do wysokiej klasy produktów.)

1. Efektywność energetyczna.

Jeszcze kilka lat temu większość diod LED zużywała prawie taką samą ilość energii w celu generowania światła co systemy oświetleniowe HID. Od tego czasu, diody LED stały się niezwykle energooszczędne – obecnie zużywają jedynie około połowę energii w porównaniu do systemów HID.

2. Strefa pokrycia.

Podobnie jak oświetlenie HID, systemy oświetleniowe LED, wcześniej wytwarzały tzw. gorące punkty. Gorące punkty to miejsca, w których światło jest najsilniejsze i powoduje szybki wzrost lub rozciąganie się roślin w jednej części czaszy – w tym samym czasie boki i krawędzie otrzymują tego światła znacznie mniej.

Dobry system LED musi dawać równomierne źródło światła w czaszy, pomagając w uniknięciu gorących punktów oraz martwych stref zapewniając równomierną strefę pokrycia.

3. Spektrum kolorów.

Mimo że diody LED mogą obecnie oferować pełne spektrum światła, nie jest ono konieczne w każdej fazie uprawy marihuany. Dzisiejsze systemy LED celują w spektrum świateł, które okazały się najbardziej korzystne w uprawie, co zarówno oszczędza energię jak i podnosi jakość marihuany w twoim ogrodzie.

Czy używasz świateł LED w uprawie marihuany? Daj nam koniecznie znać co myślisz o LEDach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.