Odchudzające działanie nasion marihuany

Uwaga, regularni użytkownicy marihuany:

według niedawno opublikowanych badań, bardzo prawdopodobne jest, że posiadasz niższy wskaźnik masy ciała (BMI) lub mniej prawdopodobnie cierpieć będzie na nadwagę lub otyłość.

Zaraz, zaraz… a co z gastrofazą? Wiele osób, które palą marihuanę, zauważyli że powoduje ona wzmożony apetyt.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Yale polegało na podaniu myszom cannabis, co z kolei wykazało, że marihuana hamuje działanie neuronów POMC. Co to oznacza? Neurony POMC to grupa komórek nerwowych w mózgu, które odpowiadają za to czy czujesz głód czy nie. Zatem po spożyciu marihuany czujesz wzmożony apetyt właśnie dzięki temu procesowi.

W każdym razie, otyłość i waga to bardziej złożone zjawisko niż po prostu jedzenie większej ilości pożywienia. To czy przytyjesz zależy również od tego co jesz, kiedy jesz, co robisz w ciągu dnia i tak dalej.

Otyłość powodowana jest przez formacje biologiczne, behawioralne, społeczne, środowiskowe, ekonomiczne, kulturowe i tak dalej. Otyłość jest zjawiskiem złożonym.

W tym temacie wykonano również inne badanie, które opublikowano w Journal of Mental Health Policy and Economic. W tym badaniu naukowcy z University of Miami ustalili, że w grupie ponad 13.000 osób, kobiety które codziennie palą marihuanę miały średnio o 3,1 procent niższe BMI niż kobiety, które wcale nie palą marihuanę. W podobnej grupie mężczyzn między jednymi a drugimi różnica wynosiła około 2,7 procent.

Bardzo ciekawe spostrzeżenia, nie sądzisz? Nie powinieneś obawiać się wzmożonego apetytu, ponieważ jak widać, nie jest to jedyny czynnik wpływający na twoją wagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.