Argentyna legalizuje olej cannabis

Argentyna legalizuje wykorzystanie oleju cannabis do celów medycznych.

W ruchu, który z pewnością przyniesie wiele korzyści obywatelom, argentyńscy ustawodawcy jednomyślnie głosowali za zalegalizowanie marihuany na użytek medyczny.

Argentyna stała się najnowszym krajem, który zdecydował się zalegalizować marihuanę w jakiejś formie, i w ich przypadku jest to olej cannabis. Jak mówi Reuters, ustawodawcy w Argentynie zaaprobowali legalizację marihuany w celach medycznych.
Rząd będzie mógł również uprawiać cannabis do celów leczniczych i badawczych. Środek został przegłosowany i przyjęty jednogłośnie przez argentyński senat w zeszłym tygodniu.

Jest to dobra wiadomość dla grup zwolenników cannabis i pacjentów w Argentynie. Ana Maria Garcίa Nicora, która prowadzi argentyńską grupę medyczną, która popiera cannabis, powiedziała w oświadczeniu, że:

„Trzydzieści procent epileptyków nie reaguje na tradycyjne leczenie. Moja córka cierpi na epilepsję od 24 lat i jedyne co było jej w stanie pomóc to marihuana.”

Teraz, dzięki zmianom, pacjenci cierpiący na takie stany jak córka Nicory, będą mieli szansę na normalne i szczęśliwe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.