Nowy projekt ustawy w New Jersey

Do legislatury stanowej zostanie wprowadzona nowa ustawa, na której mocy ma zostać zalegalizowana rekreacyjna marihuana.
Czy ma ona duże szanse na przejście?

Nowa ustawa byłaby dużym krokiem w stronę legalizacji rekreacyjnej marihuany w stanie New Jersey. Nowe ustawodawstwo doprowadziłoby do sprzedaży marihuany aż w 400 punktach w stanie i do znacznie niższej stawki podatkowej niż ta, którą pierwotnie proponowali prawodawcy.

Obecnie w stanie New Jersey legalna jest medyczna marihuana, ale program sam w sobie jest bardzo restrykcyjny, głównie z powodu sprzeciwu byłego gubernatora Chrisa Christie.
Gubernator Christie sprzeciwiał się legalizacji marihuany i wielokrotnie to powtarzał. W przeciwieństwie do niego, nowy gubernator – Phil Murphy – podczas swojej kampanii powiedział, że jeśli na jego biurku znajdzie się taki wniosek, zalegalizuje marihuanę do wykorzystania rekreacyjnego.

Mimo iż legalizacja jest często poruszaną kwestią w stanie, wciąż napotkać można wielu jej przeciwników, do których należą przede wszystkim członkowie grup antylegalizacyjnych.
Niektórzy prawodawcy mówią, że dekryminalizacja jest kolejnym logicznym krokiem. Niektórzy cytują obawy, że wzrosło DUI i więcej nastolatków sięga po cannabis. W rzeczywistości dane te nie są prawdziwe. Stosowanie cannabis przez nastolatków znajduje się w najniższym punkcie już od dwóch dekad.

Czy będzie to początek nowej ery cannabis w New Jersey? Zmiany są z pewnością nieuniknione!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.