Jak korzystać z nasion konopi

Nasiona konopi są wrażliwe na ciepło i światło, więc nie powinno się ich wcześniej namaczać tak jak to się dzieje w przypadku niektórych orzechów czy strączków.
Najlepiej przechowywać je w chłodnym, suchym miejscu lub w lodówce.

Nasiona możesz dodawać do koktajli lub mielić je i posypywać nimi jogurt, płatki zbożowe czy różne inne posiłki.
Istnieje wiele przepisów na zastosowanie łuskanych nasion konopi, które możesz wypróbować, na przykład kulki mocy, ciasta (marchewkowe, orzechowe, szarlotka), ciasteczka i pierniczki.

Oprócz tego, możesz również pomyśleć nad wykorzystaniem białka konopnego w proszku – sprawdzi się ono do wszelkiego rodzaju słodkich i słonych przepisów, a my szczególnie polecamy dodanie miarki do porannego omletu czy koktajlu.

Nasiona konopi są również dostępne w formie masła konopnego, które można spożywać tak jak masło orzechowe lub migdałowe. Konopie występują również w formie mleka, które jest świetną alternatywą jeśli chodzi o substytut mleka krowiego.

Konopie występują też w formie oleju, który służyć może raczej jako wykończenie dania a nie jego początek – nie nada się on do smażenia, ale do maczania w nim bagietki czy polania sałatki już tak. Świetnie wkomponuje się on w każdą sałatkę lub makaron.

Czy masz jakieś doświadczenie z nasionami konopi? Jadłeś je już kiedyś? Jeśli tak, koniecznie podziel się tym z nami w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.