System endokannabinoidowy (ECS)

ECS (system endokannabinoidowy) jest znany od prawie 30 lat. Został on scharakteryzowany pod koniec lat osiemdziesiątych. Mechanizmy jego działania zostały bardzo dobrze wyjaśnione w artykule Scientific America przez Dr. Alger i Nichol. W artykule omówiono składniki układu endokannabinoidowego i jego rolę w ciele człowieka.

Układ endokannabinoidowy scharakteryzowano pod koniec lat osiemdziesiątych. ECS składa się z co najmniej dwóch ligandów, 2AG i AEA, dwóch enzymów, FAA i MYGL, dwóch receptorów CB1 i CB2 oraz dwóch powiązanych neuroprzekaźników, transportera dopaminy i dopaminy.

Powodem tego szerokiego zakresu zastosowań jest to, że wszystkie ssaki, w tym ludzie, mają układ endokannabinoidowy.

System endokannabinoidowy jest prawdopodobnie najważniejszym fizjologicznym układem związanym z tworzeniem i utrzymaniem ludzkiego zdrowia. ECS angażuje się w różnorodne fizjologiczne procesy, w tym apetyt, odczuwanie bólu, nastrój, pamięć i homeostazę.

Kannabinoidy angażują się w podstawowe funkcje życia, śmierci i różnicowanie komórek. Receptory kannabinoidowe są obecne w całym organizmie, wbudowane w błony komórkowe. W terminach laika można powiedzieć, że organizm ludzki jest wyjątkowo przyjazny dla kannabinoidów, zarówno endogenny jak i egzogenny (pochodzący spoza organizmu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.