Medyczna marihuana w epidemii opioidów

Medyczna marihuana wezwana do pomocy w zwalczaniu śmiertelnej epidemii opioidów.

Ludzie, którzy byli uzależnieni od opioidów i ci, którzy stracili bliskich przez przedawkowanie opioidów postanowili złożyć emocjonalne zeznania wzywając państwowych urzędników do zatwierdzenia medycznej marihuany jako alternatywnego środka przeciwbólowego, który mógłby pomóc w powstrzymaniu śmiertelnej epidemii opioidowej w Connecticut.

„Moja pasja i dążenie do tego celu są napędzane przez moje osobiste doświadczenia walki z uzależnieniem od leków na receptę wyłącznie za pomocą cannabis” powiedział Cody Roberts powiedział do Państwowej Rady Lekarskiej, która odpowiedzialna jest za zatwierdzanie zasad w państwowym programie medycznej marihuany.
Roberts powiedział, że w zeszłym roku stracił ośmiu przyjaciół, którzy przedawkowali opioidy, a sam się uzależnił.

„Po stracie tylu przyjaciół, nie możesz już nic zrobić, ale spędzasz niezliczone noce żałując, próbując odpowiedzieć sobie na pytania takie jak dlaczego, i co mogłeś zrobić, aby zapobiec bezsensownej śmierci” – powiedział Roberts. „Byłem w więzieniu. Byłem na odwyku. Próbowałem dwukrotnie popełnić samobójstwo” – powiedział o swoim doświadczeniu z opioidami, dodając, że „marihuana uratowała mi życie”.

Kilka osób, które wypowiadały się na ten temat przytoczyło statystyki dotyczące rosnącej śmiertelności spowodowanej przedawkowaniem opioidów. Eksperci federalni policzyli, że w 2016 roku ponad 42.000 zgonów związanych było z opioidami. Wielokrotnie podkreślono również, że uzależnienie to jest plagą dotykającą wszystkich grup zarówno gospodarczych jak i społecznych.

Pomimo tego wszystkiego, Rada Lekarska odroczyła rozważenie wniosku. Członkowie panelu powiedzieli, że potrzebują więcej czasu, aby uzyskać dodatkowe informacje od ekspertów z tych dziedzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.