Policjanci a marihuana

Badanie: Jak policjanci reagują na zmianę praw dotyczących marihuany.

Mimo, że funkcjonariusze organów ścigania są bardziej konserwatywni w kwestii legalizacji marihuany, najnowsza ankieta Pew Research Center pokazuje wzrastające poparcie dla praw dotyczących cannabis.

W badaniu przeprowadzonym przez Pew Research Center na ponad prawie 8.000 funkcjonariuszach policji stwierdza się, że ponad dwie trzecie z nich twierdzi, że stosowanie marihuany powinno być legalne zarówno do użytku osobistego jak i medycznego.

Reprezentatywnie w skali kraju badanie organów ścigania, jednego z największych tego rodzaju, wykazało, że 32 procent policjantów twierdzi, że marihuana powinna być legalna pod względem medycznym i rekreacyjnym, a 37 procent twierdzi, że powinna być legalna tylko do użytku medycznego.
Kolejne 30 procent stwierdziło, że marihuana nie powinna być w ogóle legalna.

Policja jest bardziej konserwatywna niż opinia publiczna w tej sprawie. Wśród wszystkich Amerykanów, Pew stwierdziło, że 49 procent popiera rekreacyjną marihuaną, 35 procent popiera jedynie medyczną marihuanę, a 15 procent twierdzi, że lek nie powinien być legalny.

Pew pokazało również pokoleniowy podział wśród policjantów odnośnie tematu marihuany – jednak nie jest on tak duży jak ten, który istnieje wśród ogółu społeczeństwa.
Oficerowie w wieku poniżej 35 lat częściej popierali rekreacyjną marihuanę (37 procent) niż osoby w wieku od 50 do 60 lat (27 procent). Wśród ogółu społeczeństwa liczby te wynoszą odpowiednio 67 procent i 45 procent.

Grupy zajmujące się egzekwowaniem prawa często były jednym z najbardziej zagorzałych przeciwników legalizacji marihuany. W 2016 roku takie grupy wniosły niewielki, ale znaczący wkład w sprzeciwianie się legalizacji w Kalifornii i Arizonie, powołując się na obawy związane z nieletnimi i nietrzeźwą jazdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.