Marihuana i jądra…

Marihuana i jądra… Może to zabawne, ale czy twoje klejnoty są bezpieczne?

Mężczyźni są o 46 procent bardziej skłonni do bycia regularnymi palaczami niż kobiety. Zatem, chłopcy, słuchajcie:

Są pewne rzeczy o marihuanie i twoich jądrach, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Ostatnie badania opublikowane przez American Journal of Epidemiology wykazały, że mężczyźni, którzy palą marihuanę co najmniej raz w tygodniu mają o 33 procent niższy poziom spermy niż mężczyźni, którzy nie używają marihuany.

„Sperma palaczy marihuany poruszała się zbyt wcześnie zaczynała się szybko poruszać”, powiedział główny naukowiec, dr Lani Burkman. „Czas był nieprawidłowy. Sperma doświadczała wypalenia, zanim doszła do jajka i nie była zdolna do zapłodnienia”.

Chociaż niniejsze badanie sugeruje, że użytkownicy marihuany mają mniejszą liczbę plemników, wspomina również, że do zmniejszenia ich liczby mogą również przyczyniać się inne czynniki, takie jak stosowanie kofeiny, narkotyków, i prowadzony styl życia.

W badaniu z 2012 roku przeprowadzonym przez Cancer.org stwierdzono, że spośród 455 mężczyzn, których przebadano, u 163 rozpoznano raka jąder, a u 292 nie. Badanie wykazało, że mężczyźni, którzy zgłosili historię rekreacyjnego wykorzystania marihuany byli o 50 procent bardziej narażeni na rozwój tego raka.

Mężczyźni w wieku 16 – 25 zazwyczaj sięgają po marihuanę, a mężczyźni w wieku 16 – 30 są najbardziej narażeni na raka jąder – więc może to być również zwykły przypadek niż wykorzystanie cannabis.

Ponownie, badanie nie konkluduje definitywnie, czy stosowanie marihuany jest bezpośrednią przyczyną raka jądra, ale związek statystyczny jest znaczący. Niektórzy sugerują, że wapowanie marihuany jako forma jej konsumpcji może pomóc zredukować niektóre rakotwórcze skutki palenia.

Istnieją pogłoski, że stosowanie marihuany może być powodem tworzenia się „męskich piersi”, a nawet kurczyć jądra. Większość badań przeprowadzonych na temat stosowania marihuany i jej wpływu na wielkość jąder przeprowadzono w latach 80 – tych, ale w 2012 roku przeprowadzono nowe badanie.

Badania wskazują, że stosowanie marihuany może obniżać poziom testosteronu przez podwzgórze (część podkorowej mózgowia zaliczana do międzymózgowia).
Ostatecznie badanie wykazało, że prawie 33 procent użytkowników doświadczyło atrofii jąder.

Podobnie jak w przypadku innych problemów, skurcz spowodowany zastosowaniem marihuany nie jest rozstrzygający. Badania wykazały, że mimo iż stosowanie marihuany zostało powiązane z kurczeniem jąder, jądra powróciły do normalnych rozmiarów w ciągu 3 dni od stosowania marihuany. Jest to dość powszechny temat jeśli chodzi o skutki marihuany.

Tak, istnieje wiele badan, które potrafią sprawić, że uwierzysz, iż stosowanie marihuany jest koszmarem. Istnieje pewna korelacja pomiędzy stosowaniem marihuany a jądrami, ale we wszystkich przypadkach widać również, że ogólne wybory dotyczące stylu życia odgrywają większą rolę w każdej z tych kwestii.

Jeśli jesteś palaczem marihuany i martwisz się o swoje jądra zacznij najpierw od noszenia krótkich bokserek zamiast slipów. Ciasne slipy znane są z powodowania większych problemów niż marihuana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.