Czy marihuana naprawdę wpływa na twój apetyt?

Każdy kiedyś zadał sobie to pytanie, czy cannabis naprawdę wpływa na apetyt? Bez względu na to, czy starasz się dbać o swoją sylwetkę, czy po prostu jesteś ciekawy odpowiedzi – warto ją znać.

Więc, czy cannabis wpływa na apetyt?

Kiedy stosujesz marihuanę, czujesz to. Nie ze względu na to, jak działa marihuana, ale ze względu na sposób w jaki organizm może przetwarzać kannabinoidy. W naszym mózgu istnieją receptory, które oddziałują wzajemnie z kannabinoidami. System ten znany jest jako układ endokannabinoidowy.

Receptory kannabinoidowe znajdują się w mózgu i w całym układzie nerwowym. Biorąc pod uwagę to, że receptory są zlokalizowane w całym ciele, nie jest zaskoczeniem, że cannabis może wpływać na szereg różnych rzeczy. Układ endokannabinoidowy może wpływać na cykle snu, nastrój, a nawet apetyt.

Istnieje wiele badań, które potwierdzają związek między cannabis i apetytem. W badaniu z 2013 roku sprawdzano relację między, insuliną i glukozą. Wyniki tego konkretnego eksperymentu sugerują związek między stosowaniem cannabis a procesami metabolicznymi organizmu.

Kolejne badanie, przeprowadzone w 2003 roku skupiło się na szlakach metabolicznych cannabis w ludzkim ciele. Ponadto, omówiono w nim sposoby, w jakie cannabis wpływa na zachowania związane z jedzeniem.

Według nauki, cannabis naprawdę wpływa na apetyt. Więc, co możemy z tym zrobić?

Jeśli nie przeszkadza ci ten skutek uboczny stosowania marihuany, to nie musisz robić nic, jednak jeśli nie jesteś jego fanem – możesz korzystać z odmian, które nie powodują gastrofazy. Na twoje szczęście, istnieje szeroka gama takich odmian.

Jeśli nie masz nic przeciwko gastro, ale obawiasz się dodatkowych kilogramów, zawsze możesz wybierać „zdrowsze” opcje przekąsek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.