Rośnie numer osób mających alergię na cannabis

W Stanach Zjednoczonych 36 milionów nieszczęśliwych dusz posiada alergię na cannabis. Czy jest to palenie normalne, czy bierne, okazuje się, że prawie ¾ Amerykanów cierpiących z powodu alergii doświadcza reakcji zapalnych i/lub oddechowych, które są podobne do objawów kataru po kontakcie z rośliną. Mimo, że czerwone oczy z powodu kilku buchów są powszechne, objawy alergii mogą wahać się od kataru i zaszklonych oczu aż po trudności z oddychaniem (astma, a nawet wstrząs anafilaktyczny).

Artykuł opublikowany w roku 2015 przez American College of Allergy, Asthma, and Immunology stwierdził, że mimo iż alergie dotyczące cannabis są dość rzadkie, mogą istnieć realne powody do obaw biorąc pod uwagę rozwój jej legalizacji.

Naukowcy zwracali głównie uwagę na studia przypadków, w których różne osoby wykazywały objawy alergii po konsumpcji cannabis. Dokładnie przestudiowano przypadek pacjenta, który cierpiał z powodu kichania, pokrzywki oraz obrzęków twarzy. U innego pacjenta wystąpił wstrząs anafilaktyczny wkrótce po zjedzeniu owoców morza, które panierowane były w nasionach cannabis. Po przeprowadzeniu testu na alergię stwierdzono, że pacjent nie był uczulony na owoce morza, ale na konopie.

Alergolog i immunolog z The Allergy & Asthma Network, Dr. Purvi Parikh powiedział The Daily Beast, że cannabis jest unikalne w sensie tego, że może być zarówno inhalowane jak i spożywane, co powoduje wiele problemów w swojej dziedzinie.

Dym wtórny może powodować problem u osób cierpiących na alergię, które nawet niekoniecznie sięgają po marihuanę, ale są po prostu narażone na bierne wdychanie jej.

Ponadto, zarodniki pyłków rolniczych i produkcja marihuany mogą tworzyć inny rodzaj ekspozycji na alergen.

Niemniej jednak, każdy kto podejrzewa, że może mieć alergię na cannabis, może wykonać test skórny, aby dowiedzieć się, czy powinien się niepokoić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.