Wymiotowanie po paleniu

Nudności wywołane przez marihuanę brzmią bardzo kontr-intuicyjnie. Nie musisz być miłośnikiem cannabis, aby wiedzieć o jej właściwościach, które leczą nudności, szczególnie u pacjentów poddawanych chemioterapii i radiacji. Jednak u niektórych osób, marihuana może wywoływać efekt uboczny zwany zespołem nadwrażliwości kontaktowej (CHS) w odniesieniu do kannabinoidów. CHS charakteryzuje się nawracającymi nudnościami, bólem brzucha i częstymi wymiotami. Nadwrażliwość na kannabinoidy jest stosunkowo nowym odkryciem i może występować u osób palących od długiego czasu.

Kilku dorosłych pacjentów z tym wyjątkowym stanem trafiło do San Diego’s Scripps Green Hospital and Clinic. Oceniając pacjentów cierpiących na powyższe cykle objawów stwierdzono, że większość z nich pali marihuanę od czasu wejścia w okres nastoletni, oraz przez cały okres dojrzewania.

Większość z nich przeszła drogie i rygorystyczne testy diagnostyczne, zanim rozpoznano CHS. Jedną rzeczą, która dotyczyła wszystkich pacjentów, polegała na tym, że kąpanie się w gorącej wodzie zapewniało tymczasową ulgę, co może pomóc lekarzom w diagnozowaniu problemu u przyszłych pacjentów.

Thomas Lee, student administracji zdrowotnej na Florida Atlantic University College of Business, zauważył, że jego brat bierze codziennie 4-5 godzinne prysznice. Po zdiagnozowaniu u niego zaburzenia obsesyjno – kompulsywnego, Lee odkrył jednak przeszukując Google, że jego brat cierpi na CHS.

„Nigdy nie powiązalibyśmy tego stanu z paleniem marihuany, ponieważ cannabis zawsze było dla nas związane z promowaniem apetytu i zapobieganiu nudnościom.”

Ethan Russo, neurolog i znawca cannabis wskazuje, że dolegliwość CHS występuje bardzo rzadko, więc ciężko ją studiować. Nie ma również narzędzi na studiowanie CHS. W literaturze światowej opisano zaledwie 100 przypadków tej choroby. Nie jest to imponujący wynik, ale nie oznacza on, że choroba nie jest poważna.

Dodatkowo, przypadki CHS mogą rosnąć w miarę ekspansji marihuany i wzrostu poziomu jej mocy.

Niewiele wiadomo na temat tego, co powoduje CHS, ale eksperci zgadzają się, że jest ono związane z długoterminowym i intensywnym stosowaniem marihuany.

Smutne, ale oczywiste leczenie CHS polega na całkowitym odstawieniu marihuany. Wstępne badania pokazują, że objawy ustępują po około 2 tygodniach od zakończenia palenia. Ze względu na to, że CHS dotyczy długoletnich palaczy, wielu z nich wraca do palenia po złagodzeniu objawów. Ale niestety, zwykła przerwa w paleniu może nie wystarczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.