Badanie bliźniąt jednojajowych pokazuje, że stosowanie marihuany nie wpływa negatywnie na iloraz inteligencji

Niedawne badania przeprowadzone na dorosłych bliźniętach sugerują, że stosowanie konopi w jakimkolwiek wieku nie ma wpływu na inteligencję. Badanie, w których jedno z bliźniąt stosowało konopie przez dłuższy czas, a drugie wcale, przeprowadzone przez Narodową Akademię Nauki w USA stwierdziło, że konopia nie ma negatywnego wpływu na inteligencję, w tym inteligencję związaną z ilorazem IQ.

Badanie wskazuje, że „wśród par bliźniaczych dysonansowo stosujących marihuanę, oceniliśmy że iloraz inteligencji (IQ) zmienia się podczas uwzględnienia wpływu czynników genetycznych i innych czynników podzielanych przez członków tej pary.”

Po wzięciu pod uwagę innych czynników, badanie stwierdziło, że „dowody z prób wskazuję, że obserwowane spadki mierzonego IQ nie mogą być bezpośrednim wynikiem narażenia na ekspozycję marihuany, ale raczej powinny być przypisane czynnikom genetycznym, które leżą u podstaw niskich osiągnięć intelektualnych.”

Badanie pojawia się w kluczowym momencie w historii Stanów Zjednoczonych, ponieważ poparcie dla legalizacji marihuany jest większe niż kiedykolwiek. Przeciwnicy legalizacji dokonują licznych roszczeń od lat, mówiąc między innymi, że zażywanie konopi indyjskich ma znaczący wpływ na inteligencję, zwłaszcza u osób w młodym wieku.

Mimo wszelkich starań, prohibicja nie jest w stanie przedstawić dowodu, że stosowanie marihuany ma szkodliwy wpływ na iloraz inteligencji.

Pracownicy służby zdrowia od dawna podejrzewali, że konopia nie ma żadnego związku z IQ. Nie ma lepszego sposobu na potwierdzenie tej teorii, niż przeprowadzenie badania na parach bliźniaczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.