Powód, aby nie łączyć konsumpcji alkoholu z marihuaną

Jak wykazują nowe badania, ludzie stosujący alkohol i marihuanę razem mogą być bardziej narażeni na problemy powiązane z alkoholem, takie jak prowadzenie pojazdu pod wpływem, czy gorszy stan ogólnego zdrowia.

W badaniu naukowcy przeanalizowali informacje na temat osób mieszkających w stanie Waszyngton, które zostały zapytane o stosowanie marihuany oraz alkoholu w ciągu ostatniego roku, oraz o to czy kiedykolwiek posiadały problem związany z alkoholem.

Spośród ponad 2.400 osób, które powiedziały, że piły alkohol w ciągu ostatniego roku, 70% twierdzi, że stosowała tylko alkohol, 18% miało tendencję do stosowania go z marihuaną, a 13% stosowało alkohol oraz marihuanę, ale oddzielnie.

Ci, którzy stosowali obie substancje jednocześnie byli w większym stopniu narażeni na problemy związane ze stosowaniem alkoholu w porównaniu do osób, które stosowały sam alkohol. Jednocześnie użytkownicy byli trzy razy bardziej skłonni do jazdy pod wpływem, 6.5 razy bardziej narażeni na związane z alkoholem problemy finansowe i cztery razy bardziej narażeni na problemy zdrowotne, w porównaniu do osób, które stosowały sam alkohol. Wyniki badań zostały zaprezentowane na American Public Health Association.

Wyniki sugerują, że w celu zminimalizowania szkód związanych z alkoholem „osoby, które stosują zarówno alkohol i marihuanę powinny korzystać z nich osobno,” powiedział jeden z naukowców, Meenakshi Subbaraman. A w krajach, gdzie marihuana jest legalna, decydenci powinni rozważyć wymaganie etykiet ostrzegawczych na produktach zawierających marihuanę o ryzyku łączenia substancji z alkoholem, powiedział Subbaraman.

Wyniki podobne są do tych z badania z 2015 roku, przeprowadzonego przez tą samą grupę naukowców. Było to badanie, które poddało ankiecie Amerykanów we wszystkich 50 stanach i stwierdziło również, że ci, którzy stosowali alkohol i marihuanę razem byli bardziej narażeni na szkody takie jak problemy finansowe i zdrowotne, niż ci, którzy stosowali sam alkohol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.