Tam, gdzie legalna jest marihuana dochody podatkowe idą w górę, a liczba aresztowań w dół

Każdy kolejny dzień pokazuje nam, że legalna marihuana jest dobrą rzeczą i nie tylko dla konsumentów cannabis. Mowa tutaj o dochodach podatkowych, spożyciu marihuany przez młodzież, bezpieczeństwu na drodze, liczbie aresztowań.
Podatek ze sprzedaży detalicznej marihuany w Kolorado, Oregonie i Waszyngtonie znacznie przekroczył początkowe prognozy, jak pokazuje raport opublikowany przez Drug Policy Alliance.

Raport stworzony przez DPA mówi, że przychody podatkowe związane z marihuaną wyniosły w Kolorado 129 milionów dolarów w ciągu 12 – miesięcznego okresu czasu zakończonego 31 maja 2016 roku – przekroczyły one wstępne szacunki o 70 milionów dolarów.

W Waszyngtonie dochody podatkowe wyniosły 220 milionów dolarów w ciągu 12 – miesięcznego okresu czasu zakończonego 30 czerwca 2016 roku. Początkowo przewidywano, że sprzedaż detaliczna przyniesie jedynie 162 miliony dolarów nowych przychodów podatkowych.

W Oregonie, dochody podatkowe związane z marihuaną przynoszą około 4 milionów dolarów miesięcznie – prawie dwukrotnie więcej niż przewidywano.

Raport stwierdza również, że zalegalizowanie zastosowania marihuany wśród osób dorosłych nie jest związane z jakimkolwiek wzrostem jej użytkowania wśród młodzieży, ani też nie ma negatywnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
„Po legalizacji w Kolorado i Waszyngtonie śmiertelność związana z ruchem drogowym pozostała statycznie zgodna z poziomem sprzed legalizacji, a nawet jest niższa niż to było dziesięć lat wcześniej.”

Ponadto, liczby związane z aresztowaniami z powodu marihuany drastycznie zmalały w krajach, gdzie została ona zalegalizowana. Według raportu, łączna liczba wszystkich rocznych aresztowań związanych z marihuaną zmniejszyła się o 59 procent na Alasce, 46 procent w Kolorado, 85 procent w DC, oraz o 50 procent w stanie Oregon. W Waszyngtonie, liczba niskopoziomowych dokumentów sądowych związanych z marihuaną spadła o 98 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.