Badania pokazują, że związki zawarte w medycznej marihuanie mogą osłabiać zakażenie wirusem HIV

Nowe zastosowanie związków związanych w kompozycji składnika aktywnego marihuany może być na horyzoncie: nowe sprawozdanie z badań opublikowanych w JLB pokazuje, że związki, które stymulują kannabinoidy typu 2 (CB2) receptora w białych krwinkach, w szczególności makrofagi, wydaje się osłabiać zakażenie HIV-1. Receptor CB2 jest zawiązkiem cząsteczkowym przy którym właściwości farmaceutyczne konopi są widoczne. Zmniejszanie zakażenia HIV-1 w ten sposób może zwiększyć skuteczność obecnych terapii anty-wirusowych i zapewnić pewną ochronę przed niektórymi z powikłań HIV-1.

„Syntetyczne związki, których użyliśmy w naszym badaniu pokazują obiecujące wyniki, w których pomagają w walce ciała z zakażeniem HIV-1,” powiedział Jurij Persidsky, M.D., Ph.D., naukowiec zaangażowany w badanie w Filadelfii. „Gdy związki takie jak te będą z czasem ulepszane i szerzej dostępne, będziemy mogli badać ich potencjał w walce z innymi chorobami wirusowymi, które są bardzo trudne do wyleczenia.”

„HIV / AIDS to jedno z największych wyzwań zdrowotnych w nowoczesnej medycynie,” powiedział John Wherry, Ph.D., zastępca redaktora JLB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.