Nielegalne konopie

zwijamy-idealne-jointy-marihuana-trawka

Konopie wykorzystywane były w wielu rzeczach: ubraniach, samochodach, tworzywach sztucznych, materiałach budowlanych, linach, papierach, tekstyliach, żywności, lekarstwach itd. Kiedyś, uprawianie konopi w Stanach Zjednoczonych było obowiązkowe przez wszystkich rolników, którzy posiadali ziemię.

Faktem jest, że konopie były bardzo popularne w 1800 i 1900 roku, ponieważ były użyteczne z wielu powodów. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło, a obecnie są nielegalne, więc jak to się stało?

Podczas prezydentury Hoovera, Andrew Mellon został sekretarzem Hoovera i podstawowym inwestorem DuPont. On postawił swojego przyszłego siostrzeńca, Harry J. Anslinger, na czele Federalnego Biura Narkotyków i Niebezpiecznych Leków.

Pomiędzy tymi potentatami finansowymi odbywały się tajne spotkania. Konopie zostały uznane za niebezpieczne i stanowiące zagrożenie dla ich miliardowych przedsiębiorstw. Aby ich dobytki pozostały nienaruszone, konopie musiały zniknąć. To z kolei doprowadziło tych mężczyzn do przyjęcia niejasnego meksykańskiego słowa „marihuana” i wprowadzenia go do świadomości Ameryki. Powodem, dla którego zmieniono nazwę było to, że wszyscy znali konopie i wiedzieli jak niesamowita jest dla świata. Nigdy nie przeszło by im zakazanie konopi, więc użyli innej nazwy wiedząc, że nikogo to nie będzie obchodzić.

W 1930 roku było inaczej niż dzisiaj. Ludność nie kwestionowała tak bardzo wszystkich rzeczy. Nikt nie posiadał dostępnych dzisiaj narzędzi, takich jak internet, w którym szybko można rozprzestrzeniać informacje i dowiadywać się o rzeczach, które dzieją się na bieżąco. Większość budowała swoje opinie oraz przekonania w oparciu o drukowane gazety lub radio. W rezultacie, poinstruowani przez słyszane i czytane nowości, ludzie informowali swoje dzieci o marihuanie, a tym samym kształtowali silną opinię publiczną na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.