Badania pokazują, że kannabinoidy mogą zabijać komórki nowotworowe w żołądku

Badania pokazują, że kannabinoidy mogą zabijać komórki nowotworowe w żołądku, CBDLeczy.pl

Nowo opublikowane badania dają nadzieję w leczeniu raka żołądka z pomocą marihuany. Naukowcy z Korei odkryli, że WIN 55,212-2, syntetyczna wersja kannabinoidu THC, która znajduje się w konopiach indyjskich ma właściwości przeciwnowotworowe. Oznacza to, że może hamować i zapobiegać rozwojowi komórek nowotworowych w żołądku.

W tym badaniu naukowcy badali wpływ WIN 55,212-2 na myszy, którym wstrzyknięto komórki ludzkiego raka żołądka. Żołądkowe komórki raka użyte do badań były komórkami nowotworowymi, które są odporne na powszechnie stosowany w chemioterapii lek o nazwie fluorouracyl. Naukowcy chcieli sprawdzić czy WIN 55,212-2 jest dobrą alternatywą dla fluorouracylu w przypadku nowotworów, które są odporne na działania tego leku. Myszy, którym wstrzyknięto komórki raka żołądka, były następnie potraktowane WIN 55,212-2. Zostało to wykonane przez wstrzykiwanie go wokół nowotworu podskórnie co 24 godziny przez 2 tygodnie.

Po 14 dniach od iniekcji WIN 55,212-2 myszom wokół nowotworów, guzy zostały usunięte. Stwierdzono, że po 14 dniach „objętość guza zmniejszyła się o 30% w grupie leczonej WIN 55,212-2.” Komórki apoptotyczne, które są komórkami zabijającymi siebie, stwierdzono częstsze leczenie WIN 55,212-2 niż w grupie kontrolnej w immunohistochemii.”

Należy pamiętać, że nowotwory użyte w tym badaniu były odporne na typowe leki stosowane w chemioterapii. Więc to badanie sugeruje, że kannabinoidy są lepszym rozwiązaniem leczenia nowotworów niż chemioterapia.

Fakt, że marihuana ma działanie przeciwnowotworowe nie jest nowym odkryciem. Te właściwości znane są od około 40 lat. W 1974 roku naukowcy z Uniwersytetu w Virginii odkryli także, że kannabinoidy mogą hamować i zapobiegać wzrostowi złośliwych komórek nowotworowych. Badania w Virginii prowadzone były nad wpływem kannabinoidów na gruczolakoraka płuc i białaczki i wykazały te same wyniki, co badanie z Korei.

To badanie z Korei jest tylko kolejnym, na długiej liście badań z całego świata, które pokazują niesamowity potencjał konopi w leczeniu raka.

Rak zabiera życie 20.000 osób dziennie. Oznacza to, że w 2004 roku 7.3 mln ludzi na świecie umarło tylko z powodu raka. Czy nie jest to wystarczający sposób, aby rozważyć alternatywne zabiegi? Zwłaszcza wtedy, gdy alternatywne leczenie ma takie obiecujące skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Badania pokazują, że kannabinoidy mogą zabijać komórki nowotworowe w żołądku”


Strony o tematyce - konopi indyjskich, marihuanie, THC, CBD:

o marihuanie, kuchnia konopnej uprawa, hodowla, marihuany, poradnik medyczna marihuana, informacje informacje, nasiona marihuany, konopi foto, marihuany, ganji, trawki uprawa, hodowla, marihuany, konopi, cannabis, indoor tematy marihuana, konopie konopie indyjskie, cannabis news o haszyszu, o marihuanie, konopiach tematy, konopi indyjskiej foto, galeria, haszysz marijuana, marihuana, cannabis, seeds, seed, akseeds cannabis, marihuana, ganja, trawka thc, cbd, marihuana, tritonseeds ganjafarmer, blog, o marihuanie marihuana, konopie, thc, cbd galeria, uprawa, hodowla, marihuany cbd, olej konopny, informacje medyczna marihuana, olej, cbd, thc cannabis, newsy, najlepsze, marihuana galeria, marihuana, cannabis marihuana, f2seeds, f2 seeds marihuana, taniesianie, tanie sianie marihuana samen, marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras blog, dutch-seeds, pestki, ziarna uprawa, hodowla, marihuany, konopi blog, thc-thc, newsy, informacje thc tv, filmy cannabis, multimedia o marihuanie foto, marihuany, konopi, trawki forum o uprawie, marihuana, konopie, indyjskie, dyskusje dyskusje o uprawie, forum konopne, marihuana forum nasiona marihuany, nasiona konopi, producent, sklep, akseeds forum, marihuana, ciekawe tematy blog, o tematyce, marihuany, cannabis najlepsze, sklepy, opinie, nasiona, marihuany, konopi, cannabis newsy, sklepu, z nasionami marihuany, trawki forum haszysz, o uprawie, hodowli, marihuany ganjafarmer, marihuana, forum, rozmowy, konopne holenderski skun, holenderskiskun, blog o marihuanie ranking, topowe, nasiona marihuany darmowy, hosting, galeria, marihuana thc-thc, nasiona marihuany, konopi, feminizowane, automatic galeria, marihuany, cannabis seedbay, nasiona marihuany, konopi, cannabis, trawki, ganji, auto galeria marihuany, konopi, cannabis cannabis seeds, marijuana, akseeds uprawa, hodowla, marihuany, konopi, outdoor najlepsze, sklepy z nasionami marihuany, konopi, cannabis

Copyright © CBDLeczy.pl - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.