Naukowcy odkryli, że białko konopne pomaga naprawiać uszkodzone DNA

Naukowcy odkryli, że białko konopne pomaga naprawiać uszkodzone DNA, CBDLeczy.pl

Naukowcy odkryli zdumiewające, nowe dowody, które sugerują, że białka konopi mają zdolność do naprawiania uszkodzonego DNA – zjawiska, które występuje u wszystkich ludzi w wyniku starzenia.

Podczas, gdy większość osób jest świadomych, że DNA lub kwas dezoksyrybonukleinowego jest obecny w większości żywych organizmów, jest być może większy procent osób, które całkowicie nie zważają na to, że ten dziedziczny materiał uszkadza się w sposób podobny do zasady zużywania się samochodu.

Na szczęście, komórki ludzkie są sprężyste i są w stanie naprawić większość wad, które występują codziennie w naszym kodzie genetycznym. Jednak nie wszystkie z tych szkód nadają się do naprawy, która jak uważają naukowcy powoduje niezdolność organizmu do leczenia się.

Chociaż większość obrażeń DNA nie jest poważna, niektóre szkody, jak na przykład pęknięcia nici mogą powodować, że organizm popełni błędy podczas procesu naprawczego, który może skrócić żywotność danej osoby.

Dobrą wiadomością jest to, że dwa podstawowe białka występujące w nasionach konopi – edestyny i albuminy – mogą pomagać organizmowi w naprawie uszkodzonego DNA. Białko edestyny, które znajduje się tylko w nasionach konopi ma układ podobny do stężenia osocza krwi i wykazano, że pomaga w utrzymaniu zdrowia układu immunologicznego, jak również eliminuje stres.

„Białko konopi posiada 20 znanych aminokwasów – w tym 9 aminokwasów (EAA). Aminokwasy te oznaczone są jako „niezbędne”, ponieważ organizm ludzki nie może produkować ich we własnym zakresie. Dieta uboga w EAA może prowadzić do stanów zwyrodnieniowych,” jak mówi jeden z naukowców.

Badania pokazują, że spożywanie nasion konopi i oleju z nasion konopi jest idealną metodą do polepszania stanu DNA. To dlatego, że konopie zawierają idealny stosunek 3:1 kwasów tłuszczowych omega, które odgrywają zasadniczą rolę w szkodach wyrządzonych DNA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Naukowcy odkryli, że białko konopne pomaga naprawiać uszkodzone DNA”


Strony o tematyce - konopi indyjskich, marihuanie, THC, CBD:

o marihuanie, kuchnia konopnej uprawa, hodowla, marihuany, poradnik medyczna marihuana, informacje informacje, nasiona marihuany, konopi foto, marihuany, ganji, trawki uprawa, hodowla, marihuany, konopi, cannabis, indoor tematy marihuana, konopie konopie indyjskie, cannabis news o haszyszu, o marihuanie, konopiach tematy, konopi indyjskiej foto, galeria, haszysz marijuana, marihuana, cannabis, seeds, seed, akseeds cannabis, marihuana, ganja, trawka thc, cbd, marihuana, tritonseeds ganjafarmer, blog, o marihuanie marihuana, konopie, thc, cbd galeria, uprawa, hodowla, marihuany cbd, olej konopny, informacje medyczna marihuana, olej, cbd, thc cannabis, newsy, najlepsze, marihuana galeria, marihuana, cannabis marihuana, f2seeds, f2 seeds marihuana, taniesianie, tanie sianie marihuana samen, marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras blog, dutch-seeds, pestki, ziarna uprawa, hodowla, marihuany, konopi blog, thc-thc, newsy, informacje thc tv, filmy cannabis, multimedia o marihuanie foto, marihuany, konopi, trawki forum o uprawie, marihuana, konopie, indyjskie, dyskusje dyskusje o uprawie, forum konopne, marihuana forum nasiona marihuany, nasiona konopi, producent, sklep, akseeds forum, marihuana, ciekawe tematy blog, o tematyce, marihuany, cannabis najlepsze, sklepy, opinie, nasiona, marihuany, konopi, cannabis newsy, sklepu, z nasionami marihuany, trawki forum haszysz, o uprawie, hodowli, marihuany ganjafarmer, marihuana, forum, rozmowy, konopne holenderski skun, holenderskiskun, blog o marihuanie ranking, topowe, nasiona marihuany darmowy, hosting, galeria, marihuana thc-thc, nasiona marihuany, konopi, feminizowane, automatic galeria, marihuany, cannabis seedbay, nasiona marihuany, konopi, cannabis, trawki, ganji, auto galeria marihuany, konopi, cannabis cannabis seeds, marijuana, akseeds uprawa, hodowla, marihuany, konopi, outdoor najlepsze, sklepy z nasionami marihuany, konopi, cannabis

Copyright © CBDLeczy.pl - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.