Ochroń Uprawę Marihuany Przed Dzikimi Zwierzętami 

Jak chronić uprawę konopi guerilla przed dzikimi zwierzętami?

Hodowcy konopi Guerrilla są narażeni na wyzwania ze wszystkich stron. Jeśli nie chodzi o zmartwienie kogoś, kto odkryje jego sekretną działkę, to istnieje niebezpieczeństwo utraty plonów przez którekolwiek z różnych szkodników i patogenów, z którymi musi sobie poradzić każdy hodowca konopi, ale często z dodatkową komplikacją utrudnionego dostępu i rzadkich wizyt dbać o rośliny. Poza tym, rośliny konopi guerilla są podatne na działania różnych dzikich szkodników zwierzęcych, które mogą bardzo szybko zniszczyć plony, zjadając je, wykopując lub depcząc po całej roślinie. W tym artykule przyjrzymy się niektórym technikom, które pomogą chronić rośliny konopi przed tymi bestiami.

W tym artykule pomożemy Ci chronić Twoje cenne rośliny przed różnymi dzikimi i udomowionymi zwierzętami, które wydają się mieć zamiar zniweczyć ciężką pracę hodowcy. Te szkodniki zwierzęce są zróżnicowane i mogą obejmować (ale nie tylko) małe myszy i szczury, które zjadają kiełkujące nasiona i żują łodygi roślin, krety i norniki, które tunelują wokół korzeni i je uszkadzają, króliki i zające, które zjadają delikatne liście i łodygi, lisy, psy i koty, które będą kopać wokół roślin i używać ich jako toalety, dziki, które wykopują, depczą i zjadają rośliny, a wreszcie kozy i jelenie, które głodne mogą szybko zdewastować plony.

Fizyczne bariery

Najbardziej skutecznym i niezawodnym sposobem ochrony roślin przed problemami dzikich zwierząt jest całkowite odmówienie im dostępu do Twojej działki. Dobre, solidne ogrodzenie o odpowiedniej wysokości powstrzyma prawie wszystkie problematyczne zwierzęta, z wyjątkiem myszy i szczurów, chociaż inwestycja pod względem pracy i kosztów może nie być tego warta, jeśli nie planujesz używać tego samego działka partyzancka każdego roku (wielu hodowców zmienia lokalizację co sezon, aby uniknąć wykrycia). Dodatkowo dobrze zbudowane, solidne ogrodzenie jest dość nie na miejscu na pustkowiu, przez co może przyciągnąć niepożądaną uwagę ciekawskich lub podejrzliwych ludzi.

Siatka druciana: Takie ogrodzenie to świetny sposób na trzymanie szkodników z dala od roślin, ale nadal pozwala na swobodny przepływ światła i powietrza. Materiał ten wymaga niewielkiej inwestycji początkowej, ale jest odporny i można go używać ponownie rok po roku. Elastyczny charakter ogrodzenia oznacza, że ​​można go łatwo dostosować do każdej sytuacji, można go formować wokół roślin i dopasować do nierównego terenu. Można go przymocować do słupów z litego drewna lub szybko przywiązać do otaczających drzew lub sadzonek tworząc barierę.

Pamiętaj, że niektóre zwierzęta, takie jak króliki, mogą kopać pod barierą, a także przeskakiwać przez nią, więc upewnij się, że każde ogrodzenie z siatki drucianej jest wykopane na około 15 cm w głąb ziemi i na wysokości 60-90 cm nad ziemią, jeśli króliki są szczególnie problem. Jelenie i kozy będą wymagały znacznie wyższego ogrodzenia, aby utrzymać je na zewnątrz, nawet do 2-3 m, w zależności od rodzimych gatunków na twoim obszarze. Alternatywnie możesz użyć siatki drucianej, aby po prostu chronić główną łodygę poszczególnych roślin przed zjedzeniem, po prostu otocz ją siatką lub tkaniną, aby chronić ją przed uszkodzeniami, które z pewnością zabiłyby roślinę.

Aby chronić korzenie przed uszkodzeniem korzeni przez kretami i norkami, można użyć siatki drucianej do stworzenia klatek barierowych, które są zakopywane w ziemi przed zasadzeniem lub cięciem sadzonek konopi. Klatki te tworzą nieprzeniknioną barierę, która uniemożliwia norkom zjadanie większych korzeni, jednocześnie umożliwiając swobodny odpływ wody i wyłonienie się mniejszych korzeni i kolonizację otaczającej gleby.

Naturalne bariery: Jeśli uważasz, że siatka druciana nie jest warta inwestycji lub że przyciągnęłaby zbyt dużo uwagi, możesz zbudować doskonałą barierę, używając naturalnych materiałów znajdujących się wokół Twojej działki, takich jak gałęzie, gałązki i zarośla. Te naturalne ogrodzenia są szybko wznoszone, o ile dostępna jest wystarczająca roślinność, i świetnie sprawdzą się w utrzymaniu dzikich zwierząt na zewnątrz, a jednocześnie ukryją twoje rośliny przed dwunożnymi szkodnikami! Noś grube ubrania z wytrzymałymi rękawiczkami i używaj najcierniejszych, najbardziej krzaczastych roślin, jakie możesz znaleźć, aby zbudować swoją naturalną barierę. Najlepiej wbijać drewniane kołki w odstępach, aby podeprzeć strukturę, a następnie układać wokół nich materiały ogrodzeniowe, aż osiągniesz pożądaną wysokość. Nie zapomnij zostawić małego wejścia, aby mieć dostęp do swoich roślin!

Ogrodzenie elektryczne: Jeden lub dwa pasma elektrycznego ogrodzenia rolniczego, zawieszone na odpowiedniej wysokości i zasilane małą, niedrogą baterią, mogą być niezwykle skuteczne w trzymaniu jeleni i kóz z dala od roślin. Niewielka ilość prac konserwacyjnych będzie konieczna, aby otaczająca roślinność nie dotykała ogrodzenia elektrycznego, co może zmniejszyć jego skuteczność. Warto też zainwestować w zapasowy akumulator, który możesz doładować w domu i wymieniać przy każdej wizycie, aby zapewnić sobie stałe zasilanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.