Korzyści Oleju Z Konopi Dla Skóry 

Jakie korzyści posiada olej z konopi dla twojej skóry?

Dbasz o swoją skórę? Olej z nasion konopi może nie jest pierwszą rzeczą, o której myślisz, ale posiada naprawdę mnóstwo korzyści dla Twojej skóry!

Wszyscy skupiamy się na samych najlepszych rzeczach, jeśli chodzi o naszą skórę. Prawda? Wiele osób zawsze szuka nowych, holistycznych produktów, które są zarówno bezpieczne jak i mogą pomóc naszej skórze.

Wiele osób mówiło, że kocha olej z nasion konopi, więc… zaciekawiło nas to. Oto, czego dowiedziałem się o korzyściach płynących z oleju z nasion konopi dla skóry.

Co to jest olej z nasion konopi?

Olej z nasion konopi jest wytwarzany z nasion konopi (rośliny konopi uprawianej do celów nielekowych). Obecnie znajduje zastosowanie w kosmetykach, olejkach do skóry i suplementacji żywieniowej. Jest powszechnie mylony ze swoim bliskim odpowiednikiem oleju CBD, który jest wytwarzany z liści, łodyg i kwiatów konopi.

Jak może pomóc?

Zatrzymuje wilgoć: Ze względu na wysoką zawartość kwasów omega (3, 6, 9) wzmacniają i naprawiają barierę skórną oraz pomagają zatrzymać wilgoć wewnątrz.

Zmniejszenie stanu zapalnego: Jak już wspomnieliśmy, „Kwasy tłuszczowe omega-3 mogą zmniejszać produkcję cząsteczek i substancji związanych ze stanem zapalnym, takich jak zapalne eikozanoidy i cytokiny”.

Właściwości antybakteryjne: Chociaż nadal jest to przedmiotem zainteresowania, niektóre badania sugerują, że olej konopny ma właściwości antybakteryjne. Z tego powodu uważa się, że może pomóc w leczeniu trądziku, egzemy, łuszczycy, raka skóry i trądziku różowatego.

Korzyści przeciwtrądzikowe: Może modulować produkcję oleju w skórze, jest to świetne rozwiązanie, jeśli cierpisz na trądzik lub tłustą skórę.

Jak z niego korzystać?

Aplikacja oleju konopnego jest dość prosta. Musisz znaleźć idealną ilość, ponieważ nie chcesz użyć go za mało ani za dużo. Zacznij od kropli na palec i delikatnie nałóż na dowolny obszar skóry, któremu chcesz pomóc. Jeśli nie znajdziesz go w postaci olejku, najprawdopodobniej spotkasz go w kremie nawilżającym i przeciwzapalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.