Co To Jest CBG i Jak Może Ci Pomóc?

Jeśli śledzisz wiadomości o kannabinoidach, jest duża szansa, że ​​kilka razy słyszałeś o CBG. Niektórzy twierdzą, że potencjalnie może to być kolejny CBD, ale czy rzeczywiście może być tak dobry?

Jest trochę miejsca na spekulacje i jest wiele informacji, które mogą sugerować, że CBG jest cudownym lekarstwem.

Czym dokładnie jest CBG? Co robi i jak może ci pomóc?

Są to pytania, na które mamy nadzieję dzisiaj odpowiedzieć, a przy odrobinie szczęścia, po przeczytaniu tego artykułu będziesz w stanie podjąć własną świadomą decyzję, czy jest to coś, co chcesz spróbować dla siebie.

Czym dokładnie jest CBG?

Zanim przejdziemy do jakichkolwiek potencjalnych alternatywnych korzyści zdrowotnych, jakie może mieć CBG, ważne jest, aby upewnić się, że wszyscy dokładnie rozumiemy, o czym mówimy. CBG jest jednym z kannabinoidów występujących w konopiach indyjskich.

W rzeczywistości CBG jest jednym z ponad 120 różnych kannabinoidów występujących w roślinach z rodziny konopi. Jak już zapewne zgadłeś, CBG jest skrótem, a także powszechnie używaną nazwą związku. Prawdziwa, naukowa nazwa tego związku to Kannabigerol.

CBG jest uważany za drobny kannabinoid, ponieważ zwykle występuje w stężeniach mniejszych niż jeden procent. Jest prekursorem trzech głównych kannabinoidów, które znają prawie wszyscy: THCA, CBDA i CBCA. Rozpad CBG jest zwykle spowodowany przez światło ultrafioletowe lub ciepło, a po zajściu reakcji chemicznej powstaje z niego jeden z głównych kannabinoidów.

Niektórzy hodowcy próbowali eksperymentować z manipulacjami genetycznymi, a także krzyżówkami, próbując uzyskać wyższe ilości CBG ze swoich roślin, a są też naukowcy, którzy specjalizują się w ekstrakcji tego związku, aby ułatwić uzyskanie tego kannabinoidu.

Jak CBG wchodzi w interakcję z Twoim ciałem?

CBG jest bardzo podobny do wielu innych kannabinoidów, co oznacza, że ​​oddziałuje z twoim ciałem w ten sam sposób.

Twoje ciało ma dwa receptory kannabinoidowe, CB1 i CB2. Receptory te są częścią większego układu endokannabinoidowego i regulują wszystkie funkcje organizmu. Te dwa receptory są odpowiedzialne za regulację takich rzeczy, jak odbiór bólu, metabolizm, apetyt, reakcje immunologiczne i wiele innych.

Kannabinoidy, takie jak CBG, działają poprzez wiązanie się z receptorami kannabinoidowymi i zmianę sposobu ich funkcjonowania. Oznacza to, że niektóre z nich mogą potencjalnie złagodzić dyskomfort, zwiększyć apetyt, pomóc się zrelaksować i potencjalnie robić wiele innych rzeczy, które naukowcy nadal badają. To, co konkretny kannabinoid może zrobić, zależy od tego, jak oddziałuje z receptorami kannabinoidowymi i co robi zarówno z mózgiem, jak i z ciałem.

Dokładne, specyficzne interakcje są niezwykle złożone i nadal są badane do dziś, a zajęłoby to znacznie więcej czasu niż w tym artykule, aby poznać prawdziwe sedno tego, jak to działa na poziomie chemicznym i molekularnym, ale naukowcy odkryli wystarczająco dużo, aby zrozumieć, jak to działa.

Jakie funkcje pełni CBG?

Mówi się, że CBG ma wiele takich samych potencjalnych korzyści, jakie ma CBD. Ma to sens, jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że CBG jest prekursorem CBD. Wiele osób twierdzi, że CBG, podobnie jak CBD, jest szczególnie dobre w łagodzeniu dyskomfortu bez żadnych efektów psychoaktywnych, jakie ma THC.

To jeden z wielu powodów, dla których wiele osób lubi CBG, a także CBD. Przeprowadzono badania, aby zobaczyć, w jaki sposób może to pomóc w różnych schorzeniach, ale bez żadnych prób na ludziach, jest to czysto anegdotyczny dowód, na którym możemy obecnie polegać i trudno powiedzieć, naukowo, na pewno, jak korzystne jest to w leczeniu tych schorzeń u ludzi.

Najbardziej obiecujące badanie, które przeprowadzono w 2020 r., dotyczyło właściwości antybakteryjnych CBG, ale potrzebne są dalsze badania, zanim te informacje będą mogły zostać wykorzystane w jakimkolwiek praktycznym sensie.

Jednym z najbardziej obiecujących warunków, w których CBG jest anegdotycznie reklamowany jako skuteczny, jest łagodzenie bólu i stanów zapalnych. Ponadto istnieją badania, które sugerują, że może pomóc w innych problemach, w tym w ciśnieniu śródgałkowym i stanach zapalnych jelit.

Uważa się również, że CBG może pomóc w tłumieniu apetytu i pomóc w relaksacji, co czyni go bardzo popularnym wśród osób odchudzających się i osób, które mają problemy z odpoczynkiem po długim dniu. Wszystkie efekty działania tego związku są obecnie nieznane, ale wielu uważa, że ​​po dalszych badaniach okaże się, że może on pomóc w znacznie większym stopniu, niż nam się wydaje. W tej chwili to tylko spekulacje. Tylko czas i badania pokażą dokładnie, w jaki sposób kannabinoidy, takie jak CBG, mogą pomóc ludziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.