Uprawa Marihuany w Kosmosie

Konopie indyjskie były używane w rytuałach, medycynie, przyjemności i zastosowaniach przemysłowych, takich jak papier, tekstylia i liny od dosłownych tysiącleci, a ponieważ coraz więcej krajów godzi się na legalizację marihuany do celów medycznych oraz rekreacyjnych, rekiny branżowe tworzą coraz bardziej innowacyjne technologie i produkty, które napędzają dynamicznie rozwijający się rynek cannabis.

Jedną z firm eksperymentujących z technologiami wzrostu konopi jest Space Tango z Kentucky, „lider w komercjalizacji kosmosu poprzez badania i rozwój, bioinżynierię i produkcję w mikrograwitacji”. Firma, we współpracy z Atalo Holdings i Anavil Market, prowadzi eksperymenty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), aby dowiedzieć się, czy marihuana może rosnąć w kosmosie.

Jak dotąd firma przeprowadziła osiem misji i 88 eksperymentów na konopiach – nie odurzającym i legalnym kuzynie cannabis – na pokładzie ISS. Głównym wyzwaniem związanym z uprawą jakiejkolwiek rośliny jest przestrzeń kosmiczna, którą NASA opisuje jako „stan, w którym ludzie lub przedmioty wydają się nieważkie”. Dość proste, ale co to dokładnie oznacza dla uprawy konopi w kosmosie i jak te odkrycia wracają przekładają się na uprawę na ziemi?

Czy marihuana może rosnąć w kosmosie i w mikrograwitacji?

Konopie to roślina, która wymaga pewnych stresów – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych – aby wyrosnąć na mocne i wydajne rośliny. Niektóre stresory niezbędne do zdrowego wzrostu to cyrkulacja powietrza, trening roślin oraz odpowiednia wilgotność i temperatura.

Naukowcy badają obecnie wpływ mikrograwitacji na konopie oraz cannabis.

Ale negatywne stresory też odgrywają ważną rolę; jeśli wystąpią przerwy w cyklu oświetlenia lub wilgotność i temperatura są zbyt wysokie lub niskie, uprawy konopi mogą zostać zniszczone. Ale znalezienie niezbędnej równowagi między pozytywami a negatywami to delikatny proces.

Aktualne badania nad uprawą marihuany w kosmosie

Założyciel Space Tango, Kris Kimel, jest byłym inżynierem NASA, którego teoria zaczyna się od pomysłu, że uprawa konopi w warunkach mikrograwitacji może być mniej stresująca dla rośliny. Do tej pory start-up utworzył dwa mikro laboratoria w czystych laboratoriach wielkości mikrofal, aby przeprowadzać eksperymenty na ISS, wykorzystując czyste laboratoria o rozmiarach mikrofalowych do przeprowadzania eksperymentów.

Kimel ma nadzieję, że eliminując stres związany z procesem uprawy konopi w środowisku mikrograwitacji, nauczą się, jak zastosować wyciągniętą lekcję na Ziemi. Mogłoby to potencjalnie zapewnić lepszą, bardziej przewidywalną i wydajną metodę uprawy konopi.

Dr Joe Chappell, który służy w zespole Space Tango Science Advisory, mówi z doświadczenia, po faktycznym przeprowadzeniu badań mikrograwitacyjnych na roślinach na pokładzie ISS. „Kiedy rośliny są zestresowane, czerpią z rezerwuaru genetycznego, tworząc związki, które pozwalają im się przystosować i przetrwać” – powiedział w komunikacie prasowym. „Zrozumienie, jak rośliny reagują w środowisku, w którym usuwa się tradycyjny nacisk grawitacji, może dostarczyć nowych informacji na temat tego, jak zachodzą adaptacje i jak naukowcy mogą wykorzystać takie zmiany do odkrywania nowych cech, aplikacji biomedycznych oraz efektywności.”

Kimel powiedział, że firma koncentruje się w szczególności na tym, jak mikrograwitacja może wpłynąć na wzrost CBD pochodzącego z konopi, rynek, który ma być wart 1,8 miliarda dolarów do 2022 roku. Na razie, eksperymenty są prowadzone na konopiach (legalnych w USA na podstawie ustawy Farm Bill z 2018 r.), ale ponieważ coraz więcej legalnych rynków otwiera się poprzez ustawodawstwo lub inicjatywy wyborcze, zastosowanie wniosków wyciągniętych z uprawy w mikrograwitacji można również zastosować do rozszerzenia legalnych rynków marihuany.

Co myślisz o uprawie konopi w kosmosie? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.