Medyczna Marihuana Powoduje Mniejsze Spożycie Alkoholu

Czy marihuana może zwalczyć zaburzenia związane z używaniem alkoholu?

Nowe badanie przeprowadzone w Kanadzie ujawnia, że istnieje wiele osób, które stosowały medyczną marihuanę i które twierdzą, że marihuana spowodowała spadek spożycia alkoholu.

Badanie zostało przeprowadzone przez Kanadyjski Instytut Badań nad Nadużyciami Substancji i University of Victoria, School of Public Health and Social Policy. Naukowcy przeprowadzili ankiety wśród 1000 pacjentów medycznej marihuany w Kanadzie i zapytali ich o ich nawyki, w tym o wskaźniki spożycia alkoholu i okazało się, że wskaźniki te były bardzo pozytywne.

„Nasze dowody szczegółowo opisują, w jaki sposób konopie indyjskie mogą wpływać na używanie innych substancji psychoaktywnych, w tym leków na receptę, alkoholu, tytoniu i nielegalnych narkotyków, ale bardzo niewiele badań dotyczyło czynników związanych z tymi zmianami we wzorcach używania substancji” – twierdzi badanie. „Ten artykuł analizuje zgłaszane przez samych ludzi używanie konopi indyjskich jako substytutu alkoholu w kanadyjskiej populacji pacjentów leczonych konopiami indyjskimi”.

Spośród ankietowanych, 44 procent osób stwierdziło, że zauważyło spadek częstotliwości spożywania alkoholu w trakcie badania ze względu na stosowanie medycznej marihuany. Osiemdziesiąt pięć procent badanych stwierdziło, że zmniejszyło liczbę wypijanych drinków w każdym tygodniu, a 18 procent, że było w stanie całkowicie powstrzymać się od spożywania alkoholu podczas badania.

Dane zostały wyciągnięte z próby 2102 osób, które brały udział w kanadyjskim programie medycznym dotyczącym konopi indyjskich. Każda osoba odpowiedziała na podstawie medycznego używania konopi indyjskich podczas badania i tego, jak marihuana wpłynęła na ich spożycie alkoholu.

„Uwzględniliśmy 973 (44%) respondentów, którzy zgłosili, że używali alkoholu co najmniej 10 razy w ciągu 12 miesięcy przed wprowadzeniem medycznej marihuany, a następnie wykorzystaliśmy retrospektywne dane dotyczące częstotliwości i ilości alkoholu przed i po rozpoczęciu leczenia konopiami, aby określić, które cechy uczestników i inne zmienne były związane z ograniczeniem i/ lub zaprzestaniem spożywania alkoholu” – dodają ankieterzy.

Zaburzenia związane z używaniem alkoholu i konopie indyjskie

Według Cannabis & Tech Today aż 107 milionów ludzi na świecie cierpi na zaburzenia związane z używaniem alkoholu, które są dość powszechnym problemem psychicznym i fizycznym. Ze względu na to, że tak wiele osób nadużywa alkoholu, jest to dobra wiadomość, ponieważ medyczna marihuana lub konopie indyjskie mogą pomóc zmniejszyć spożycie alkoholu zgodnie z tymi odkryciami.

Światowa Organizacja Zdrowia informuje również, że alkoholizm powoduje śmierć 3 milionów ludzi rocznie na całym świecie, co jest dość oszałamiającą liczbą, a konopie indyjskie są 114 razy bezpieczniejsze niż alkohol; nie są one w ogóle śmiertelne. Z tych wszystkich powodów te odkrycia mogą być niezwykle ważne.

„Nasze odkrycia sugerują, że rozpoczęcie stosowania medycznej marihuany może wiązać się ze zgłaszanymi przez samych pacjentów redukcjami i zaprzestaniem spożywania alkoholu. Ze względu na to, że alkohol jest najpowszechniejszą substancją rekreacyjną w Ameryce Północnej, a jego używanie skutkuje znacznymi wskaźnikami przestępczości, zachorowalności i śmiertelności, odkrycia te mogą skutkować lepszymi wynikami zdrowotnymi pacjentów stosujących medyczną marihuanę, a także ogólną poprawą zdrowia i bezpieczeństwa publicznego ” – Twierdzą autorzy badania.

To tylko jedno badanie, które analizuje związek między marihuaną medyczną a spożywaniem alkoholu, ale może one prowadzić do coraz większej liczby badań wspierających marihuanę jako sposób na leczenie zaburzeń związanych z alkoholem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.