Medyczna marihuana – lek czy narkotyk?

Przez wieki marihuana była używana przez ludzi na całym świecie do wielu różnych celów. Jej główne zastosowanie ma przede wszystkim charakter rekreacyjny. Ludzie stosują ją, ponieważ sprawia, że czują się dobrze i lekko. Od szamanów po starsze pokolenia Chińczyków, a nawet Cyganów – wszyscy wykorzystywali marihuanę w celach rekreacyjnych.

Jednak przez ostatnią dekadę marihuana stała się czymś więcej niż tylko fajnym dodatkiem. Cannabis jest obecnie używane do celów medycznych ze względu na zaskakująco pozytywny wpływ na zdrowie ludzi. Jak to faktycznie jest i dlaczego wciąż nie ma ostatecznych wniosków?

Jeśli kiedykolwiek słyszałeś, że ktoś powiedział ci, że pali marihuanę, ponieważ zalecił mu ją lekarz; to lepiej w to uwierz, bo „medyczna marihuana” zdecydowanie podbija rynek.

Medyczna marihuana jest rośliną nieprzetworzoną, a substancje chemiczne, które się w niej znajdują stosowane są w leczeniu różnych dolegliwości. W niektórych krajach marihuana została zalegalizowana do celów leczniczych, jednak wiele innych krajów wciąż jest w trakcie wprowadzania tej zmiany.

Marihuana, jako roślina, zawiera ponad 100 chemikaliów zwanych kannabinoidami. Wiadomo, że te kannabinoidy mają różne działanie na nasz organizm. Dzieje się tak, ponieważ w ludzkim ciele znajdują się dwa dominujące receptory kannabinoidowe; CB1, który znajduje się w naszym układzie nerwowym i CB2, który znajduje się w naszym układzie odpornościowym. Wśród nich są także dwa główne kannabinoidy, które odróżniają medyczną marihuanę od rekreacyjnej marihuany.

Tetrahydrokannabinol lub THC – kannabinoid jest odpowiedzialny za wywoływanie u osoby poczucia euforii lub „haju”. Jest to psychoaktywna część marihuany.
Kannabidiol (CBD) – jest niepsychoaktywnym składnikiem marihuany, który wpływa na niektóre części mózgu bez wywoływania efektów psychoaktywnych, dlatego jest najbardziej aktywnym składnikiem medycznej marihuany, znanym z właściwości przeciwlękowych, przeciwzapalnych i przeciwbólowych .

Te kannabinoidy wchodzą do naszego organizmu za każdym razem, gdy używamy marihuany, i stamtąd przyczepiają się do receptorów kannabinoidowych i zmieniają funkcje organizmu. Te zmiany powodują przesunięcie określonego działania niepożądanego lub ulgę w pewnych warunkach chorobowych.

Medyczne zastosowania marihuany obserwowano w całej historii:

Wiele osób uważa, że ​​marihuana była najbardziej aktywnie wykorzystywana do osiągania stanu haju w latach 60-tych. Jednak niewiele osób wie, że marihuana była używana do celów medycznych od wielu stuleci w wielu różnych kulturach.
Wśród tych kultur Chiny były pierwsze, sięgając aż do 2837 roku p.n.e., kiedy cesarz Shennong napisał książkę, w której podał medyczny cel marihuany i jej zastosowania w leczeniu zaparć, zaćmienia umysłu, roztargnienia oraz reumatyzmu.

Ponadto w starożytnej Grecji marihuana była używana do opatrywania ran bojowych zwierząt ze względu na jej kojące i lecznicze właściwości. Dzisiaj dużo słyszymy o tym, jak marihuana może leczyć raka oraz inne stany chorobowe. Ale zdziwiłbyś się, wiedząc, że starożytny Egipt jako pierwszy wykorzystywał marihuanę do leczenia nowotworów już w II wieku. Procedura i jej wyniki zostały zarejestrowane na papirusie medycznym Fayumm.
Możemy z łatwością powiedzieć, że marihuana posiada szeroki zakres korzyści dla zdrowia ludzkiego, wszystko czego potrzebujemy to więcej badań poświęconych jej mechanizmowi i temu, jak faktycznie działa na nasze ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.