Medyczna marihuana w USA

Jak uzyskać kartę medycznej marihuany w Stanach Zjednoczonych.

Według najnowszych danych, 33 stany w USA zalegalizowały pewną formę medycznej marihuany. Każdy stan posiada inne ramy prawne dotyczące medycznej marihuany. I w związku z tym ważne jest, aby przed zakupem medycznej marihuany znać wszystkie lokalne zasady, przepisy i wymagania dotyczące substancji.

Pomimo faktu, że marihuana jest nielegalna na poziomie federalnym, medyczna marihuana jest obecnie legalna w 33 stanach USA, oraz w Waszyngtonie. Każdy stan opracował własne ramy prawne w celu zarządzania całym systemem. I choć istnieją podobieństwa między tymi ramami, istnieją również istotne różnice. Niezwykle ważne zatem jest upewnienie się, że dobrze rozumiesz zasady oraz przepisy dotycząc interesującego cię stanu.

Posiadanie karty medycznej marihuany zwalnia z większości przepisów dotyczących posiadania i konsumpcji cannabis na poziomie stanowym. Jednak warunki kwalifikujące się do karty i proces jej uzyskania różni się w zależności od konkretnego stanu.

W jakich stanach dostępna jest medyczna marihuana?

Medyczną marihuanę zalegalizowały następujące stany:
● Alaska
● Arizona
● Arkansas
● California
● Colorado
● Connecticut
● Delaware
● Florida
● Hawaii
● Illinois
● Louisiana
● Maine
● Maryland
● Massachusetts
● Michigan
● Minnesota
● Missouri
● Montana
● Nevada
● New Hampshire
● New Jersey
● New Mexico
● New York
● North Dakota
● Ohio
● Oklahoma
● Oregon
● Pennsylvania
● Rhode Island
● Utah
● Vermont
● Washington
● West Virginia
● Washington D.C.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać kartę medycznej marihuany?

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od stanu, w którym chcesz o nią aplikować. Jednak oczywiście są pewne wytyczne, które wymagane są w każdym z powyższych stanów. Znajomość wymagań stanu, przygotowanie właściwej dokumentacji i uzyskanie legalnej recepty wymagane jest bez względu na miejsce.

1. Dowiedz się jakie dokładnie regulacje panują w twoim stanie.

Upewnij się, że dokładnie znasz przepisy, wymogi i ograniczenia dotyczące medycznej marihuany w stanie, w którym chcesz aplikować o kartę. Posiadanie tych informacji już na początku drogi może pomóc w uniknięciu potencjalnych przeszkód i niespodzianek. Pozwoli również na szybsze i bardziej płynne poruszanie się w procesie aplikacji.

Po pierwsze i z pewnością najważniejsze, musisz cierpieć na chorobę, która kwalifikuje się do leczenia za pomocą medycznej marihuany. Kwalifikujące się choroby mogą się znacznie różnić w zależności od stanu. Stanowe biuro ds. opieki medycznej posiada aktualną listę zaakceptowanych do leczenia chorób.

2. Skompletuj wymagane dokumenty.

Aby uzyskać licencję, musisz dostarczyć odpowiednią dokumentację, zarówno medyczną jak i prawną. Użyteczne, a nawet wymagane mogą okazać się także wszelkie wcześniejsze dokumenty medyczne, które uzyskałeś od swojego lekarza. Pamiętaj, że nie musisz tego wszystkiego wiedzieć od razu – śmiało zadawaj pytania swojemu lekarzowi, a on pomoże ci zebrać wszystko razem, tak abyś nie pominął żadnego ważnego punktu.

Oprócz tego, potrzebować będziesz również dokumentu potwierdzającego twoją tożsamość, jak na przykład paszport czy prawo jazdy. Dodatkowo, w niektórych stanach wymagane jest także potwierdzenie miejsca zamieszkania (list z banku, rachunek za prąd wystawiony na twoje nazwisko itp.).

3. Porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Oprócz skompletowania dokumentów, potrzebować będziesz także skierowania od lekarza, który cię prowadzi, co nie zawsze jest łatwe do wykonania, ponieważ wielu lekarzy wciąż niechętnie przepisuje medyczną marihuanę. W takich sytuacjach warto jest znaleźć odpowiednią klinikę lub lekarza specjalizującego się w przepisach dotyczących marihuany. Pomocne może okazać się także posiadanie wcześniejszej dokumentacji medycznej.

W większości stanów, licencje na medyczną marihuanę wydawane są tylko na określony czas. Ważne zatem, abyś zwrócił uwagę na datę ważności swojej karty i przygotował się na odnowienie jej w odpowiednim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.