Halucynacje poprawiają zdrowie psychiczne

Badania mówią, że halucynacje poprawiają zdrowie psychiczne i obniżają ryzyko popełnienia samobójstwa.

Po prawie 50 latach błędnych informacji może być dość trudno przełamać głęboko zakorzeniony strach przed pochłonięciem przez szaleństwo. Na szczęście, żyjemy w bardziej oświeconym czasie, w którym proste wyszukiwanie w Google i jawne dokumenty rządowe rzucają światło na prawdziwe informacje dotyczące substancji psychodelicznych. Dla tych z nas, którzy lubią twarde liczby, eksperci poświęcają swój czas, aby je nam przybliżyć.

Ci pionierzy produkują twarde dane, które pewnego dnia pozwolą światu rozpoznać prawdziwy potencjał tych pozornie mistycznych substancji. Nowe badania zaprezentowane podczas konferencji Psychedelic Science 2017 w Oakland w Kalifornii sugerują, że psychodeliki mogą zmniejszać skłonność do samobójstw.

Badanie zaprezentowane przez Elena Argento, z BC Center for Excellence w zakresie HIV/ AIDS w BC, zbadało wpływ substancji psychoaktywnych u osób świadczących usługi seksualne w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej i odkryło obiecujące wyniki.

Badanie opiera się na informacjach dostarczonych przez czteroletnie badanie An Evaluation of Sex Workers’ Health Access (AESHA), które rozpoczęło się w 2010 roku i przebadało prawie 800 pracowników płci żeńskiej pod względem zdrowia psychicznego i stosowania różnych substancji.

Samobójstwo to druga najczęstsza przyczyna śmierci wśród 15 – 29 latków. Według badań przeprowadzonych w 2012 roku przez Światową Organizację Zdrowia, samobójstwa dają około 1 milion zgonów rocznie.
Osoby z branży seksualnej są szczególnie zagrożone. Według Argento, pracownicy seksualni doświadczają większego ryzyka samobójstwa z powodu wielu czynników, w tym z powodu piętna wokół ich pracy oraz przemocy, która czasem jej towarzyszy. Oprócz tego, potrzeby psychiczne pracowników seksualnych również otrzymują niższy poziom uwagi ze względu na ich charakter pracy. W rezultacie ich potrzeby nie są artykułowane oraz wspiera, dlatego też Argento zdecydowała się wypełnić tę lukę.

Uczestnicy jej badania poddali się wielokrotnym kontrolom w ciągu 56 miesięcy. Spośród 290 osób zajmujących się usługami seksualnymi, badanie wykazało w analizie, że 11 procent zgłosiło przypadki prób samobójczych podczas wizyt kontrolnych.

Ci, których uznano za konsumentów psychodelików, zgłosili o 60 procent mniejszą liczbę samobójstw. Inne substancje, takie jak metaamfetamina, znalazły się wśród czynników, które najdokładniej prognozowały przypadki samobójstw.

Mimo, że wyniki badań były obiecujące, Argento twierdzi, że jest to dopiero pierwszy krok. Jej badanie było czysto obserwacyjne, co oznacza, że sama nie podawała nikomu substancji w kontrolowanym otoczeniu.
Mimo to pozytywne wyniki niezależnego dostępu do stosowania substancji psychodelicznych sugerują, że wspomaganie terapii tymi substancjami może poprawić jej skuteczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.