Klocki lego z konopi

Klocki lego mogą wkrótce być produkowane z konopi.

LEGO produkuje 6 miliardów ton plastikowych klocków rocznie, ale w niedalekiej przyszłości klocki pochodzące z Danii mogą być wytwarzane z konopi. Tak, dobrze przeczytałeś, sześć miliardów ton… co dwanaście miesięcy.

Od 1963 roku, firma produkuje te same twarde i plastikowe klocki, które wykorzystują zasadniczo ten sam typ plastiku, ale nowy plan na bardziej zrównoważony rozwój może pozwolić firmie na zaprzestanie stosowania plastiku już na zawsze.

LEGO, jedna z najbardziej dochodowych firm na rynku zabawek dla dzieci, zainwestowała 150 milionów dolarów w badania, które mają na celu znalezienie nowego, trwałego materiału, który może zaspokoić popyt konsumentów przy jednoczesnym ograniczeniu emisji dwutlenku węgla. Celem grupy LEGO jest osiągnięcie stuprocentowego wykorzystania zrównoważonych materiałów do roku 2030.

Firma nie ogłosiła publicznie, że zamierza wykorzystać konopie, ale nieoficjalnie wspomina o tym online od lat. Nie ma wiele materiałów, które mogą rosnąć wystarczająco szybko lub zapewnić naturalnie wystarczającą moc, aby zaspokoić zapotrzebowanie na 6 miliardów ton rocznie.

LEGO zatrudnia ponad 100 osób Sustainable Materials Centre do badań mających na celu wyszukiwanie lepszych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.