Medyczna i rekreacyjna marihuana

joint-medyczna-marihuana-joint-rekreacyjna-marihuana-thc-thc-marihauna

Marihuana może być zarówno lekiem jak i rekreacyjnym narkotykiem, ale oddzielenie jednego od drugiego nie jest wcale takie proste.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, marihuana jest najbardziej popularnym rekreacyjnym narkotykiem na całym świecie. Jednakże, w przeciwieństwie do wielu innych narkotyków, marihuana jest również szeroko stosowana jako lek.

Fakt ten, wraz ze statusem prawnym marihuany, doprowadza do wielu nieporozumień nad różnicami między marihuaną medyczną a marihuaną rekreacyjną.

Najwcześniejsze użycie marihuany było w celach medycznych.

Krytycy twierdzą często, że świadczenia medyczne marihuany są wyolbrzymione przez ludzi, którzy chcą ją wykorzystywać do zabawy. Ale jest to dalekie od prawdy.

W rzeczywistości, najwcześniejsze zapisy na temat marihuany pochodzą ze starożytnych chińskich i indyjskich tekstów medycznych, w których marihuana została opisana jako lek o wielu zastosowaniach. Niektóre z tych zastosowań, takich jak zapalenie stawów i leczenie bólu, to najczęstsze przypadki w których marihuana jest przepisywana dzisiaj.

Podobnie, ostatnie badania pokazują, że większość lekarzy uważa, iż konopie nadal mają miejsce we współczesnej medycynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.