Medyczna i rekreacyjna marihuana

Medyczna i rekreacyjna marihuana, CBDLeczy.pl

Marihuana może być zarówno lekiem jak i rekreacyjnym narkotykiem, ale oddzielenie jednego od drugiego nie jest wcale takie proste.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, marihuana jest najbardziej popularnym rekreacyjnym narkotykiem na całym świecie. Jednakże, w przeciwieństwie do wielu innych narkotyków, marihuana jest również szeroko stosowana jako lek.

Fakt ten, wraz ze statusem prawnym marihuany, doprowadza do wielu nieporozumień nad różnicami między marihuaną medyczną a marihuaną rekreacyjną.

Najwcześniejsze użycie marihuany było w celach medycznych.

Krytycy twierdzą często, że świadczenia medyczne marihuany są wyolbrzymione przez ludzi, którzy chcą ją wykorzystywać do zabawy. Ale jest to dalekie od prawdy.

W rzeczywistości, najwcześniejsze zapisy na temat marihuany pochodzą ze starożytnych chińskich i indyjskich tekstów medycznych, w których marihuana została opisana jako lek o wielu zastosowaniach. Niektóre z tych zastosowań, takich jak zapalenie stawów i leczenie bólu, to najczęstsze przypadki w których marihuana jest przepisywana dzisiaj.

Podobnie, ostatnie badania pokazują, że większość lekarzy uważa, iż konopie nadal mają miejsce we współczesnej medycynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.