Kannabinoidy Promują Neurogenezę Zarodkowych i Dorosłych Hipokampów i Wywołują Działanie Przeciwlękowe – Efekty Podobne do Leków Przeciwdepresyjnych

zielona-roslina-marihuana-mery

W hipokampie zakręt zębaty w mózgu dorosłych ssaków zawiera neuronalne komórki macierzyste / progenitorowe (NS/PCs), zdolne do generowania nowych neuronów, tj. neurogenezy.

Większość zbadanych nadużywanych leków wywołuje spadek neurogenezy hipokampa dorosłych, ale efekty konopi (marihuany lub kannabinoidów) neurogenezy w hipokampie pozostają nieznane.

Celem jednego z badań było zbadanie potencjalnej zdolności regulacyjnej silnych syntetycznych kannabinoidów HU210, na neurogenezę hipokampa i jego ewentualną korelację ze zmianą zachowań. Oba, embrionalne i dorosłe szczury, są immuno-reaktywne dla receptorów kannabinoidów CB1, co wskazuje, że kannabinoidy mogą działać na receptory CB1 regulując neurogenezę.

Hipotezę tę potwierdzają wnioski, że dalsze HU210 promuje proliferację, różnicowanie, ale w hodowlach zarodkowych hipokampa NS / PC prawdopodobnie poprzez sekwencyjną aktywację receptorów CB1.

Przewlekłe, ale nie ostre, leczenie HU210 promowanie neurogenezy w zakręcie zębatym hipokampa szczurów dorosłych wywiera działanie przeciwlękowe – efekt działania leków przeciwdepresyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.