Stosowanie mleka konopnego w leczeniu gruźlicy

Garnet Kranz Killaloe opowiada o historii mleka konopnego w jego rodzinie w leczeniu gruźlicy (TB). Gdy jego babcia była dziewczynką, spędziła czas w Ameryce Południowej, gdzie było sanatorium dla chorych na gruźlicę prowadzone przez księży. W tym szpitalu do leczenia gruźlicy stosowano formułę mleka konopnego, prawdopodobnie fermentowanego i wystarczająco gęstego, aby można je było pić przez słomkę. Dokładna receptura i wykorzystanie kliniczne nie jest znane.

Mleko konopne i Biała Plaga

Gruźlica (TB) jest chorobą, która trwale dotyka populacje ludzkie w całej historii. Czasami nazywana „zużyciem”, ponieważ chorzy bardzo „się zużywają”, tak jakby byli oni spożywani przez chorobę. Gruźlica płuc, wywołana przez bakterie zakażające płuca były kiedyś jej najpowszechniejszą formą. TB zostało opisane jako „Biała Plaga”, główne źródło śmierci w USA.

Jedna z amerykańskich wiar ludowych skupiona w Nowej Anglii w 18 i 19 wieku łączy wampiryzm z TB. Formularz bakteryjny choroby może doprowadzić do zakażenia członków rodziny, co prowadzi, że niektórzy myślą, iż martwy krewny powrócił z grobu i nakarmił się swoją rodziną.

Postępy w leczeniu, szczepieniach i silnych programach zdrowia publicznego przyczyniły się do zmniejszenia częstotliwości występowania TB w 20 wieku. Jednakże gruźlica jest nadal bardzo powszechna w krajach rozwijających się, gzie większość populacji żyje w ubóstwie, co znacznie zwiększa czynnik ryzyka choroby. Na przykład w Kanadzie, wskaźnik zakażenia jest 10 razy wyższy od rezerw rdzennych. Osoby z osłabionych układem odpornościowym – w podeszłym wieku lub ofiary AIDS / HIV – pozostają dość wrażliwe.

Innowacyjne badanie czeskie z 1930 roku, tuż przed drugą wojną światową, stosuje nasiona konopi w żywieniowym procesie terapeutycznym gruźlicy. Pacjenci byli karmieni codziennie mlekiem konopi.

Krótkie sprawozdanie ustne mówi, że podobne leczenie stosowano w szpitalu w Ameryce Południowej w 1930 roku. Mieszanka nasion była dość silna, pakowana próżniowo, i wypijana za pomocą słomki. Następnie pulpę spożywano w celu wypełnienia żołądka.

Z łuskanych nasion konopi dostępnych na rynku, konsumenci mogą łatwo tworzyć własne mleko konopne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Stosowanie mleka konopnego w leczeniu gruźlicy”


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.