Konopia dla Dzieci : Izrael Pionierem Marihuany w Pediatrii

Yaniv Eshed jest wierzy w pozytywne efekty jakie przynosi medyczna marihuana u dzieci.

9-letni syn Eshed, Aviel, jest leczony na raka szpiku kostnego w Centrum Medycznym Sheba, w największym szpitalu w Izraelu. Yaniv Eshed powiedział w wywiadzie, że chciałby cofnąć czas i wiedzieć więcej o medycznej marihuanie w przeszłości, gdy Aviel miał sześć miesięcy i poddany był chemioterapii w celu leczenia jego choroby.

„Nie byłem wtedy tak świadomy jak jestem teraz,” powiedział Eshed. „Gdyby ktoś na początku tej drogi powiedział mi, że istnieje taka opcja jak konopia to myślę, że oszczędziłbym mojemu synowi wielu miesięcy bólu.”

Medyczna marihuana szacowana jest na 40 milionowy (dolarów) przemysł w Izraelu, a badania przeprowadzone tutaj pomogły Ameryce zacząć działać w tym biznesie, który w zeszłym roku warty był ponad 2 miliardy dolarów.

Wielu lekarzy w Stanach Zjednoczonych oraz innych miejscach posiada wątpliwości co do skuteczności medycznej marihuany i wymaga dalszych badań nad marihuaną, zanim zostanie ona szeroko zalegalizowana. Coraz więcej badań pokazuje również, że regularne stosowanie marihuany może zaszkodzić rozwojowi mózgu u młodzieży.

Niektóre kraje spoza Bliskiego Wschodu, zwróciły się do Izraela o pomoc w próbach rozpoczęcia własnego przemysłu marihuany.

Czeski Minister Zdrowia odwiedził izraelskich hodowców, aby zobaczyć, czy importowanie medycznej marihuany możliwe jest z Izraela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.