3 powody dlaczego marihuana nie jest jeszcze legalna w niektórych częściach świata

obama-and-weed-yes-we-can-nabis (1)

W niektórych częściach świata, zażywanie marihuany, znanej również jako konopia, jest nielegalne. Należy jednak zauważyć, iż była ona stosowana od bardzo dawna w celach leczniczych (zanim została zakazana). Co ciekawe, jest wielu lekarzy, którzy starają się przeforsować legalizację marihuany. W takim razie dlaczego marihuana jest zakazana? Skoro niesie ze sobą tak wiele korzyści, dlaczego jest wciąż nielegalna?

Nieporozumienia

Jednym z głównych powodów, dlaczego marihuana jest nielegalna są błędne przekonania na jej temat u ludzi (w większości u ludzi, którzy nigdy nie mieli z nią do czynienia). Ci, którzy wykorzystują marihuanę są często stereotypowo postrzegani jako bezużyteczni lub nawet nieobliczalni. Ludzie mają tendencję do myślenia o tych, którzy mają styczność z marihuaną jako o osobach, które są w stanie zranić innych, a nawet samych siebie.

Uzależnia

Ci, którzy są przeciwko legalizacji marihuany wykazują sporą tendencję do myślenia, że marihuana uzależnia. Tak, to może być prawda. Ale czy marihuana jest jedyną rzeczą w tych czasach, która uzależnia? Co z alkoholem, paleniem papierosów, a nawet grami wideo, czy jedzeniem? Czy nie są to rzeczy, które również uzależniają?

Przestarzałe prawo

Obowiązujące przepisy regulujące prawo do użycia marihuany są przestarzałe. Czy to nie jest odpowiedni czas dla prawodawców, aby rozważyć przepisy i upewnić się, czy są one nadal aktualne w dzisiejszym świecie? W Stanach Zjednoczonych prezydent, Barack Obama stara się działać w tym temacie i forsować reformy dotyczące marihuany. A kiedy stanie się to u nas?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “3 powody dlaczego marihuana nie jest jeszcze legalna w niektórych częściach świata”


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.